Bogota wprowadza godzinę policyjną, są zabici i ranni

Opublikowano: 23.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1222

Zamieszki w Kolumbii, które rozpoczęły się w czwartek podczas krajowych akcji protestu, zostały wznowione w piątek w stolicy. Władze wprowadziły godzinę policyjną w całej Bogocie. „W gminach Bosa, Kennedy i Ciudad Bolivar obowiązuje godzina policyjna od 21:00 w piątek do 5:00 w sobotę (czasu lokalnego)” – powiedział burmistrz Bogoty Enrique Peñalosa w City TV. Później urząd miasta ogłosił, że w całej stolicy zostanie wprowadzona godzina policyjna. System szybkich autobusów miejskich został zatrzymany. Według urzędu miasta do tej pory zatrzymano 230 osób za zakłócanie porządku publicznego, rabunek i wandalizm.

Przed komisariatem policji w departamencie Cauca w Kolumbii wybuchła zaminowana ciężarówka – informują media, powołując się na gazetę „Tiempo”. „Bomba w samochodzie właśnie wybuchła w Santander de Quilichao, Cauca, obok nowego posterunku policji. Gmina pozostała bez prądu” – napisano w wiadomości. Według źródeł w prokuraturze eksplozja zabiła trzy osoby, a co najmniej 10 osób odniosło rany. Według lokalnych mediów podczas ataku wyrzucono z ciężarówki w kierunku budynku dwie butle, ale całe miasto odczuło eksplozje.

Władze oskarżają niektóre grupy agresywnych „enapuchados” – chuliganów ukrywających się za maskami i kapturami, ale lokalne media piszą o nadmiernym użyciu siły przeciwko pokojowym marszom, które również odbywały się w piątek w stolicy.

Według oficjalnych informacji w trakcie protestów zginęły trzy osoby, a 273 zostało rannych, w tym 148 żołnierzy oraz trzech policjantów.

Wcześniej w protestach w Kolumbii wzięło udział ponad 200 tysięcy osób, w wielu miastach kraju doszło do zamieszek. Protesty były pierwotnie planowane jako marsze uczniów i nauczycieli, ale opozycja polityczna ogłosiła zamiar przeprowadzenia również strajku generalnego w tym dniu. Obywatele protestują przeciwko bezczynności rządu w walce z przestępczością i przeciwko polityce gospodarczej.

Władze Kolumbii wcześniej wyrażały obawy, że protesty mogą się odbyć zgodnie ze scenariuszem krajów sąsiednich, w których zamieszki spowodowały ofiary w ludziach i poważne straty gospodarcze. W przeddzień protestów służba migracyjna zamknęła granice lądowe i rzeczne, rząd ogłosił środki nadzwyczajne, które obejmują zakaz noszenia broni, ograniczenie sprzedaży i konsumpcji alkoholu oraz możliwość wprowadzenia godziny policyjnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o