Bogaty arsenał terrorystów w rękach syryjskiej armii

Opublikowano: 26.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1094

Terroryści z ugrupowań Dżajsz al-Islam i Kuwat Ahmad al-Abdu we Wschodnim Kalamunie (północny wschód prowincji Damaszek) przekazali syryjskiej armii broń ciężką i średnią w zamian za wydostanie się z oblężenia wraz z rodzinami. W rezultacie w rękach syryjskiej armii znalazły się imponujące zapasy broni i najnowsze środki łączności.

Źródło wojskowe z syryjskiej armii poinformowało Sputnik, że „między innymi znaleziono rakiety chińskiej produkcji, pociski z Kanady, środki łączności satelitarnej z Francji a także wyrzutnie systemu rakietowego Strzała oraz rakiety Islam 3 i Islam 5 miejscowej produkcji”. „Na arsenał zdobytej broni składa się 30 czołgów Т-62, Т-55, Т-72, moździerze kalibru 60, 82 i 120 mm a także 122 i 130-milimetrowe armaty, rakiety typu ziemia-ziemia i rakiety przeciwlotnicze typu Kobra” — powiedziało źródło wojskowe. „Terroryści przekazali rakiety skradzione w 2014 roku z magazynu nr 559 oraz rakiety Scud z wyrzutnią, którą terroryści zrobili samodzielnie”.

Tymczasem OPCW potwierdziła brak broni chemicznej w centrum badawczym Barza w Damaszku, gdzie według danych USA były produkowane substancje trujące — oznajmił dziennikarzom na briefingu szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał-pułkownik Siergiej Rudskoj.

Według Rudskoja do 2013 roku w centrum Barza na obrzeżach miasta rzeczywiście były prowadzone badania nad środkami ochrony przed rażącymi czynnikami broni chemicznej z wykorzystaniem różnych chemikaliów w ilościach dozwolonych przez Konwencję o zakazie broni chemicznej.

W 2017 roku w laboratoriach wskazanego centrum naukowo-badawczego Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej przeprowadziła inspekcje. Na ich podstawie stwierdzono brak jakiejkolwiek działalności związanej z tworzeniem i produkcją substancji trujących — powiedział. „Tuż po atakach na obiekty rzekomo związane z produkcją substancji trujących przychodziło tam wielu ludzi bez odpowiedniej ochrony i nikt z nich nie ucierpiał” — dodano w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Rosji.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.