Bodnar cofnął decyzję Ziobry ws. zmiany płci

Opublikowano: 31.01.2024 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2036

Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Adam Bodnar cofnął wniosek, który jego poprzednik złożył do Sądu Najwyższego. Chodzi o procedurę tzw. korekty płci.

„W dniu 29 stycznia 2024 r. Prokurator Generalny Pan Adam Bodnar cofnął wniosek o podjęcie uchwały o charakterze abstrakcyjnym przez skład siedmiu sędziów Sądu Najwyższego w przedmiocie zagadnienia prawnego odnoszącego się do kręgu osób uczestniczących w procedurze uzgodnienia płci, złożony przez poprzedniego Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobro” – czytamy w oficjalnym komunikacie Prokuratury Krajowej.

„W ocenie Prokuratora Generalnego Adama Bodnara skierowanie tego wniosku miało utrudnić przeprowadzenie powyższej procedury. Planowano to osiągnąć poprzez udział w tym postępowaniu dodatkowych podmiotów, m.in. dzieci osób starających się o uzgodnienie płci, co mogłoby prowadzić do naruszenia ich praw” – czytamy dalej.

„W dotychczasowym orzecznictwie Sądu Najwyższego nie występują rozbieżności co do wykładni przepisów prawa będących podstawą do orzekania w sprawach o ustalenie płci metrykalnej. W postępowaniu tym bierną legitymację procesową mają jedynie rodzice osoby ubiegającej się o zmianę płci, a w przypadku gdy nie żyją, kurator ustanowiony przez Sąd” – podaje dalej prokuratura.

W komunikacie zaznaczono, że taki sam pogląd wyraził Rzecznik Praw Obywatelskich.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Prokuratura Krajowa
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Denisrozrabiaka 31.01.2024 12:12

  “Bodnar cofnął decyzję Ziobry ws. zmiany płci” – Ziobro ma takie zapędy? Chce trafić do żeńskiego więzienia? Haha

 2. Katana 31.01.2024 12:53

  :-)))
  Komentarz starczy za artykuł…. typu: “Czy wykałaczką można dłubać w nosie”.
  Jak dla mnie to plebs może i z penisami.. na czołach chodzić… I tak do niczego już się nie nadają – poza wzmacnianiem cierpliwości, które zresztą nie byłoby potrzebne gdyby nie oni.

 3. LichoNiespi 31.01.2024 15:14

  Pozamykac tych typu Ziobra i innych psychopatow w ..wariatkowie…..trzeba byc
  kuku azeby cos takiego zaaprobowac.. w Polsce i na swiecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.