Blockchain jest rewolucją większą niż powstanie Internetu

Opublikowano: 24.03.2021 | Kategorie: Publicystyka, Świat komputerów

Liczba wyświetleń: 2286

Szukając sposobu na uczynienie świata bardziej transparentnym i mniej kłamliwym, stworzono technologię, która na trwałe zmieni sposób, w jaki postrzegamy przejrzystość ludzkich interakcji finansowych.

Pieniądze wprawiają Ziemię w ruch. Każdy to wie i jakkolwiek byśmy nie próbowali obejść tej prawdy, zawsze na końcu przyznamy, że stały się one warunkiem koniecznym funkcjonowania w naszej obecnej cywilizacji.

Dobrze by było, gdyby ich przepływ nie pozostawiał wątpliwości co od intencji ludzi, z którymi jesteśmy połączeni procesem wymiany dóbr za wykonaną pracę, za zakupy, usługi itd.

Internet to potężne narzędzie, które daje mnóstwo wiedzy, ale niewiele bezpieczeństwa. Blockchain sprawi, że nie będziemy musieli troszczyć się już o kwestię zaufania do naszych finansowych partnerów.

Obecny, powoli odchodzący do lamusa system, od wieków tworzy wielką siatkę podmiotów, które z definicji mają budować zaufanie, będące fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Rozrosło się to do takiego stopnia, że teraz instytucja kontroluje instytucje, kontrolujące instytucje, które kontrolują instytucje.

Konkretniej – banki sobie nie ufają, dlatego mają swoje własne systemy rozliczeniowe, nad którymi znajdują się instytucje rozliczeniowe, które są kontrolowane przez nadzór finansowy, a ten z kolei, kontrolowany jest przez ministerstwa itd.

W sieci blockchain zaufanie nie jest potrzebne, bo wszyscy korzystają ze wspólnej, transparentnej i otwartej księgi. Nikt nie może sobie „dopisać” bitcoinów czy komuś ich skasować. Oszustwa będące przyczyną skomplikowania obecnego systemu, zostały uregulowane na poziomie protokołu tak, że są niemożliwe do wykonania. Blockchain sprawia, że aktualnie istniejące systemy bankowe, są w zasadzie niepotrzebne z infrastrukturalnego punktu widzenia do przeprowadzania międzynarodowej wymiany handlowej.

To powoduje, że wszyscy, którzy do tej pory traktowali banki, jak swoje prywatne place zabaw, na których główną atrakcją są „pieniądze z powietrza”, już wkrótce nie będą mieli takiego handicapu.

Autorstwo: Marcin Kozera
Ilustracja: geralt (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.