Błaszczak krytykuje list policjantów w sprawie kibiców

Opublikowano: 26.10.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 356

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak skrytykował list, który do premier Beaty Szydło wysłali policyjni związkowcy. Uważają oni bowiem, że sądy są zbyt pobłażliwe względem kibiców, natomiast od pewnego czasu zajmują się one przekraczaniem uprawnień przez funkcjonariuszy.

Szef resortu spraw wewnętrznych w programie stacji Polsat News stwierdził, że list policjantów do premier Beaty Szydło jest oznaką ich politycznego zaangażowania, choć przyłącza się on do krytyki sądów w III Rzeczpospolitej mających często ogłaszać skandaliczne wyroki. Zdaniem Mariusza Błaszczaka w ostatnich latach policja była rozpolitykowana, a politycy Platformy Obywatelskiej posługiwali się nią do przeprowadzania akcji politycznych. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podał przykłady, takie jak „akcja widelec” z 2008 r., kiedy policjanci zatrzymali 741 kibiców warszawskiej Legii. Szef MSWiA przypomniał też rozmowy działaczy PO w restauracji Sowa i Przyjaciele, podczas których mówili oni o prowokacji w postaci podpalenia budki przy ambasadzie Rosji w trakcie Marszu Niepodległości w 2013 r.

Związkowcy z katowickiego NSZZ Policjantów napisali w liście do szefowej rządu, że „środowiska kibolskie” dzięki protekcji ze strony polityków mają coraz więcej do powiedzenia na szczeblu samorządowym, bowiem „stają się przedmiotem zainteresowania polityków w najwyższych kręgach jako stabilny elektorat o wyrazistych poglądach”. Funkcjonariusze są również niezadowoleni z faktu, iż sądy coraz częściej przyglądają się ich bezprawnym działaniom i nadużywaniem siły. Policjanci domagają się też, aby osoby atakujące mundurowego w trakcie interwencji wypłacały mu odszkodowanie za poniesione krzywdy.

Funkcjonariusze w ostatnich tygodniach przejawiali coraz większą aktywność. W drugiej połowie września zapowiedzieli oni m.in., że będą z całą surowością karać za najdrobniejsze wykroczenia osoby noszące ubrania z hasłami przeciwko brutalności policji.

Na podstawie: onet.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

“Funkcjonariusze są również niezadowoleni z faktu, iż sądy coraz częściej przyglądają się ich bezprawnym działaniom i nadużywaniem siły. ” Czy to jest cytat z listu? BEZPRAWNYM, NADUŻYWANIU ??? Jeżeli tak, to gratuluję piszącemu umiejetności strzeleckich. Właśnie się postrzelił w stopę.
Nie podoba się to, że wreszcie ktoś się zajął tymi patologiami ? To jaka jest skala tych nadużyć i bezprawia ? Coś mi się wydaje, że gigantyczna.

smerf
Użytkownik
smerf

Kibol=bandyta… Czyż to ma być, wg pisiorów, recepta na polski patriotyzm?
Panie B., bronisz pan tych zbirów, zakałów, haniebnych prekursorów “nowatorskiego” kibicowania, notabene wypaczających sens dopingowania sportowej rywalizacji!
Dlaczego tak piszę? Ponieważ we łbach kiboli jest tylko chęć naparzania się w ramach wyreżyserowanej tzw. “ustawki”…
Konstatacja: Z tegoż też powodu boisz się pan ich… Bo a nuż przyp…lą z bejsbola…
Panie prezesie, Naczelniku… Pytam: Jak żyć? Jak żyć w tym KRAJU?

Najlepiej odpowiedzieć temu panu B. za pomocą e-maila:
Jesteś pan ZEREM!
Jak mawiał KLASYK…

I to tyle w tym temacie.