Błaszczak chce odstraszać Rosjan za pomocą F-35

Opublikowano: 12.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1956

Polska będzie odstraszać agresora przy pomocy amerykańskich F-22 Raptor, które przybyły do baz na terytorium Polski, oraz za pomocą F-35, które mają trafić na wyposażenie polskiego lotnictwa w następnych latach — stwierdził we wtorek wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

Wicepremier uczestniczył w odprawie załóg samolotów F-35, które zakończyły cykl szkolenia specjalistycznego i wręczył certyfikaty pilotom i żołnierzom obsługi technicznej, którzy szkolą się w obsłudze samolotów F-35 na symulatorach, a w przyszłym roku rozpoczną szkolenie na samolotach dostarczanych w ramach zamówienia dla Polski.

„Ludzie, którzy zostali wybrani, żeby obsługiwać te samoloty, są świetni, zaangażowani, mają odpowiednie doświadczenie, są pilotami F-16 tudzież obsługują te samoloty” – powiedział Błaszczak. „Tworzymy system, który odstraszy agresora. Konsekwentnie wybieraliśmy uzbrojenie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Budujemy siłę Wojska Polskiego i NATO” – dodał.

Przypominamy, że Polska, która pod koniec stycznia 2020 r. zamówiła w USA 32 myśliwce F-35A Lightning II Block 4, jest dziesiątym państwem NATO pozyskującym tego typu maszyny. Dostawy samolotów F-35A dla Polski będą realizowane w latach 2024–2030. Pierwsze sześć maszyn czasowo zostanie rozmieszczonych w latach 2024–2025 w jednej z baz lotniczych na terytorium USA z przeznaczeniem do szkolenia personelu latającego i technicznego Sił Powietrznych.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. LichoNiespi 12.04.2023 13:44

    Mariusz Blaszczak obecny naczelny wodz wojska polskiego….jaki to madry/mondry i inteligentny przywodctwa, a jaki swiatowy polityk…caly swiat posiada respekt przed nim…..lepszy od niego byl tylko w 1939 Rydz-Smigly….silni, zwarci, gotowi…ha,aha,ha i ten blazen Blaszczak.

  2. Kaczor3333 12.04.2023 16:07

    Ciekawe z którego kontynentu by się tak prężył. Jeśli doszłoby do otwartej wojny?. Może zaskoczyłby wszystkich i sam chwycił za broń?

  3. replikant3d 12.04.2023 19:37

    F- 35 ,,kosztowny nielot,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.