Biznesy czarnoskórych padają przez plac Floyda

Opublikowano: 29.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1511

Grupa czarnoskórych przedsiębiorców z Minneapolis znalazła się w poważnych tarapatach. Ich biznesy znajdujące się w pobliżu śmierci George’a Floyda notują duże straty, bo powołana w tym miejscu „strefa autonomiczna” stała się wylęgarnią przestępczości. Miejscowa policja na razie nie podjęła jednak działań zapewniających bezpieczeństwo.

Ruch „Black Lives Matter” niedługo po śmierci czarnoskórego przestępcy stworzył samozwańczy „Plac imienia George’a Floyda”. Został on zaakceptowany przez władze Minneapolis, które dodatkowo zablokowały teren, aby możliwe było postawienie na nim pomnika. Kolejnym elementem zmian po śmierci murzyna było zlikwidowanie miejscowego departamentu policji.

W ten sposób doprowadzono do rozwoju przestępczości w mieście, a przede wszystkim w okolicach miejsca śmierci Floyda. Od maja do grudnia ubiegłego roku na skrzyżowaniu miało miejsce dziewiętnaście strzelanin, z czego czternaście z nich w przeciągu pierwszych trzech miesięcy od feralnego wydarzenia.

Taki rozwój sytuacji stał się problemem dla czarnoskórych prowadzących biznesy w sąsiedztwie placu. Przedsiębiorcy zrzeszeni w ruchu 38th Street Black Business Collective twierdzą, że stracili blisko trzy czwarte swoich obrotów od czasu pojawienia się pomnika Floyda. Kilka sklepów w tej okolicy zostało już zresztą zamkniętych.

Biznesmeni rozpoczęli nawet zbiórkę pieniędzy w ramach inicjatywy GoFundMe, licząc na pomoc w utrzymaniu ich na powierzchni. Krytykują oni jednocześnie postępowanie samego miasta, które pozwoliło na rozwój przestępczej „strefy autonomicznej”. Minneapolis co prawda zapowiedziało niedawno zaprowadzenie porządku, ale na razie skończyło się tylko na słowach.

„Antyrasistowska” grupa nadzorująca pomnik ma odmienne zdanie na ten temat. Jej przedstawiciele twierdzą, że okolica miejsca śmierci Floyda zawsze była terenem narażonym na przestępczość. Obecnie „na swój sposób” bezpieczeństwo przebywającym w strefie osobom ma zapewniać jeden z miejscowych gangów.

Na podstawie: NYPost.com, ChristianPost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 29.04.2021 14:18

    “Kolejnym elementem zmian po śmierci murzyna” Jeszcze nie zabronili używać określenia “murzyn”. Mam kolegę o takim nazwisku. I tak każdy się do niego zwracał. Teraz ze względu na poprawność polityczną, wołamy na niego “biały inaczej”. Nie brzmi to dobrze, ale co zrobić.

  2. Cami 29.04.2021 14:47

    Kiedys na wsi co drugi czarny pies to sie wabil jak? ano Murzyn hahaha

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.