Biurokracja generuje coraz większe koszty

Opublikowano: 29.04.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 353

Całkowite wydatki państwa na pensje urzędników i pracowników sfery budżetowej pochłonęły w 2014 roku astronomiczną kwotę 176,3 mld zł i były aż o 5 miliardów złotych większe niż w 2013 roku. W głównej mierze to zasługa wciąż rozrastającej się biurokracji i armii urzędników, której koszty utrzymania pochłaniają coraz więcej pieniędzy podatników. Aby mieć środki na wypłaty dla dziesiątek tysięcy nowych urzędników, rząd wpadł w fiskalny amok i z premedytacją utrzymuje dla Polaków płacących podatki kuriozalnie niską kwotę wolną od PIT.

Oficjalne statystyki mówią, że na koniec 2008 roku (czyli po pierwszym roku rządzenia krajem przez ekipę Platformy Obywatelskiej) liczba urzędników pracujących w administracji centralnej, samorządowej, bezpieczeństwie publicznym oraz ubezpieczeniach społecznych wyniosła 600,6 tys. osób. Na koniec 2014 roku liczba ta urosła do poziomu 643,9 tys. osób. Zakładając, że miesięczne uposażenie urzędnika w 2014 roku wynosiło średnio 4798 zł (wyliczenie na podstawie oficjalnych danych), to roczny koszt utrzymania zatrudnionych w latach 2009-2014 nowych pracowników administracji wyniósł 2 mld 493 mln zł.

Źródło: Niepoprawne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Co jak co, ale elektorat należy zwiększać i godnie opłacać. Może ludzie w końcu się obudzą.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

No przecież Bronek gada że jest CaCy.