Bitcoin jest projektem wywiadu USA

Opublikowano: 26.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2520

W przemówieniu wygłoszonym na początku tego roku na Uniwersytecie ITMO w Sankt Petersburgu Natalia Kasperska oświadczyła, że za stworzeniem bitcoina stoi rząd USA i że ten kraj używa tej kryptowaluty wspólnie z innymi agencjami wywiadowczymi.

Na jednym ze slajdów pokazanych podczas jej prezentacji czytamy: „Bitcoin to przedsięwzięcie amerykańskich agencji wywiadowczych, które zostało stworzone w celu zapewnienia szybkiego finansowania amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich działań wywiadowczych w różnych krajach. Ta technologia jest «sprywatyzowana», podobnie jak Internet, GPS i Tor. W istocie jest to “Dolar 2.0”, a jego kurs jest kontrolowany przez właścicieli kantorów wymiany walut”.

„Trasowanie cebulowe” („onion routing”), znane jako Tor, jest finansowane przez rząd federalny USA poprzez DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności).

Kasperska wygłosiła przemówienie na temat wojen informacyjnych i cyfrowej suwerenności. Zaraz potem zdjęcia z jej prezentacji zatytułowanej „Nowoczesne technologie – podstawa informacji i cyberwojen” pojawiły się na portalach społecznościowych.

Twierdzi również, że Satoshi Nakamoto jest nazwą grupy amerykańskich kryptologów.

Na kolejnym slajdzie Kasperska wyjaśnia, że smartfonów nie należy uważać za osobiste gadżety, ale za urządzenia przeznaczone do szpiegowania ich właścicieli.

Jednym z podanych przykładów jest aplikacja latarki z ponad 50 milionami instalacji, która prosi każdego użytkownika o zgodę na dostęp do różnych informacji osobistych. W 99 procentach przypadków użytkownicy zgadzają się na wszystko.

Autorstwo: Miguel Gomez
Tłumaczenie: Nexus
Ilustracja: geralt (CC0)
Źródło oryginalne: Cryptovest.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

Jeśli dobrowolnie się zgadzają na pobieranie danych osobistych przez latarkę to oznacza, że kupili nie to urządzenie, które powinni; smartphone zamiast dumbphone. Chcącemu krzywda się nie dzieje. Z drugiej strony jak sobie pomyślę co te 99 procent zgadzasiów na tych telefonach ma i co wysyła, to autentycznie szkoda mi ludzi, którzy na którymś etapie tej inwigilacji muszą te dane sprawdzić. Śmieszne koty, ciasto na 4 urodziny córki, gołe tyłki i kolor gaci :-)))

polach
Użytkownik
polach

Odkąd dowiedziałem się BTC podejrzewałem właśnie że w to jest zamieszany rząd USA i wygląda że trafiłem:)Tor to inna sprawa lecz że DARPA za nim stoi jest bardzo prawdopodobne.
Oba narzędzia świetnie współgrają z potrzebami wywiadów i zapewniają sporą anonimowość ich użytkowników na czym zależy agencjom.

Meneca
Użytkownik
Meneca

Być może jakaś grupa stworzyła to w celowy sposób, ale czy to ma znaczenie dla osób korzystających? Podejrzewam, że raczej nie. Czy to się im podoba czy nie, jest walutą anonimową i dopóki ktoś nie udowodni, że jest inaczej będzie nadal używana.

hashi
Użytkownik
hashi

NSA planowała już tego bitcoina w 1988 roku. Tylko wtedy nazywał się Phoenix.
NSA stworzyła szyfrowanie SHA256 na którym się opiera bitcoin. I posiada funkcje skrótu która potrafi łamać to szyfrowanie. Moim zdaniem w pewnym momencie pozbawią wszystkie portfele środków. Będzie to wtedy kiedy cała ulica zacznie masowo używać tej waluty. Mają też backdoory sprzętowe w procesorach intela i programowe w Windowsie o czym wiemy od dawna. Jeśli ktoś ma zamiar pchać tam oszczędności życia i brać kredyty w nadziei na szybkie miliony to lepiej być świadomym ryzyka. Myślę że nastąpi to za około 3-4 lata kiedy pojawi się 5 ostatnia bańka bitcoina. Do tego momentu 200 tys.-500 tys. $ za jednego bitka jest bardzo możliwe. Oczywiście w razie złamania można zrobić hardforka i podnieść poziom szyfrowania jednak trauma pozostanie. Ale czy rządy używają bitka lub tajne organizacje ? raczej nie skoro w tej sieci nie da się być anonimowym. Przyszłość to raczej anonimowe waluty jak Zcash czy Monero.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Najbardziej anonimowa waluta to żywa gotówka wiedzą o transakcji tylko strony zainteresowane- projekt bitcoin to tylko przygrywka(testy)przed wyprowadzeniem gotowki z obiegu oczywiście kilka funkcji innych też ma(tak jak wiele innych projektow NWO- wiele pieczeni przy jednym rożnie)