Bitcoin jest halal

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 989

Imam Muhammad Abu-Bakar z Blossom Finance w Indonezji orzekł, że bitcoin jest pieniądzem, a jako taki jest zgodny z szariatem, czyli jest halal.

W tej sprawie wypowiadali się już różni imamowie, z opiniami zarówno za, jak i przeciw, ale opinia Muhammada Abu-Bakariego ma szansę być uznawana powszechnie, bo zajmuje się zawodowo zgodnością instrumentów finansowych z szariatem.

W ciągu godziny od ogłoszenia fatwy kurs bitcoina skoczył o tysiąc dolarów, a handel tą kryptowalutą był rekordowy w historii. Przypuszczalnie jakiś duży inwestor związany z krajami muzułmańskimi zdecydował się kupować bitcoiny.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 01.07.2019 14:38

    Jeśli kurs czegokolwiek zależy od kaprysu Imama to gratuluje inwestycji.

  2. Szwęda 01.07.2019 19:47

    Niech ktoś mnie oświeci dla kogo jest ten bitcoin skoro jeden kosztuje prawie 40 tysięcy złotych – o co kaman? To chyba jest dla 0,01% społeczności…

  3. emigrant001 02.07.2019 12:11

    bitcoin służy do spekulacji i prania cashu a naiwni są po to aby wyprać ich z kasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.