Biskup Sycylii zabronił mafiozom być ojcami chrzestnymi

Opublikowano: 24.03.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 897

Biskup Sycylii Michele Pennisi zakazał członkom mafijnych klanów być ojcami chrzestnymi w sycylijskich kościołach – pisze “The Guardian”.

„Mafia zawsze wykorzystywała termin “ojciec chrzestny” w celu nadania swoim bossom religijnie uwarunkowanej powagi i godności, choć oba te światy zupełnie do siebie nie przystają” — powiedział Pennisi.

W lutym Pennisi publicznie skrytykował duchownego za to, że ten pozwolił synowi Toto Riiny, jednego z najbardziej znanych bandytów Sycylii, zostać ojcem chrzestnym. W 2000 roku biskup otrzymywał pogróżki za krytykę mafii. “The Guardian” podkreśla, że w skład kierowanej przez biskupa eparchii wchodzi miasto Corleone, ośrodek sycylijskiej mafii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.