Bill Gates wymyślił, jak powstrzymać następną pandemię

Opublikowano: 03.05.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1964

Współzałożyciel Microsoft, miliarder i filantrop, Bill Gates, przemawiał na konferencji TED po siedmioletniej przerwie, aby porozmawiać o tym, jak powstrzymać kolejną pandemię, która może nastąpić po Covid-19. Skomentował także TED World Lecture 2015, w którym ostrzegał, że świat powinien wystrzegać się pandemii.

Gates wygłosił prelekcję na konferencji TED w 2015 roku, ostrzegając, że ludzkość nie jest gotowa na kolejną pandemię, więc trzeba przygotować się na czas. „Nie byliśmy gotowi. Wiele osób obejrzało to przemówienie [2015], ale 90% z nich obejrzało je, gdy było za późno” – powiedział Gates na wtorkowej konferencji TED w 2022 roku.

Covid-19 „złożył wniosek” o kolejną pandemię, ale nie będzie to ostatnia. Eksperci ostrzegali już, że bez działań pandemie mogą stać się częstsze na całym świecie. W swoim przemówieniu TED w tym roku Gates podkreślił, że Covid może być ostatnią pandemią, „jeśli podejmiemy właściwe kroki”.

Środki te wiążą się z ogromną inwestycją około 1 miliarda dolarów rocznie w utworzenie zespołu szybkiego reagowania w stylu strażaka, który nazywa się zespołem Global Epidemic Response and Mobilization (GERM). Miliarder wzywa również do zainwestowania większych środków w badania, diagnostykę i opiekę zdrowotną na całym świecie. GERM będzie miał zespół reagowania liczący 3 tys. osób, którego jedynym priorytetem będzie zapobieganie pandemii, powiedział Gates. Jego zdaniem zespół GERM powinien składać się z profesjonalistów, od epidemiologów i naukowców zajmujących się danymi po ekspertów od logistyki, a także specjalistów ds. komunikacji i dyplomacji.

Pomysł GERM jest tylko propozycją, co do której Gates ma nadzieję osiągnąć jakiś rodzaj globalnego konsensusu w nadchodzących miesiącach. Gates dodał, że potrzebne będą dyskusje, aby dowiedzieć się, jak to zorganizować i sfinansować. Gates uważa, że GERM powinny być finansowane przez najbogatsze kraje świata. „Zespół GERM, podobnie jak strażacy, zostanie przeszkolony” – powiedział podczas konferencji Gates. „Kiedy chcemy szybko reagować, musimy upewnić się, że mamy wszystkie elementy, aby działać bardzo szybko. Kluczem jest przygotowanie”.

Miliarder sugeruje, że jeśli nie ma na świecie natychmiastowej epidemii, z którą zespół GERM musi walczyć, to zespół mógłby skoncentrować się na innych chorobach zakaźnych, które na razie nie mają większego znaczenia.

Gates przedstawia GERM jako zespół gotowy do szybkiego reagowania na wszelkie oznaki epidemii, współpracujący z krajami w celu wzmocnienia ich lokalnych systemów opieki zdrowotnej. „Musimy wiedzieć, kiedy u wielu osób zaczyna pojawiać się nowy rodzaj kaszlu” – mówi Gates. Zespoły GERM przyjrzą się temu i będą w stanie szybko zidentyfikować nowy patogen. Ponieważ wirusy rozprzestrzeniają się wykładniczo, pierwsze 100 dni jest bardzo ważne dla utrzymania niskiego wskaźnika infekcji. „Naszym zadaniem jest powstrzymanie wybuchów infekcji, zanim przekształcą się w pandemię” – mówi miliarder.

Ta prędkość jest krytyczna i gdyby wszystkie rządy mogły powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19 w ciągu pierwszych 100 dni, ponad 98% utraconych istnień zostałoby uratowanych, powiedział miliarder. „Kiedy zostaliśmy zaatakowani przez Covid-19, byliśmy jak Rzym (Cesarstwo Rzymskie), zanim miał wiadra przeciwpożarowe i strażaków” – dodaje filantrop.

Potrzebne są również inwestycje w diagnostykę, na przykład w nową generację aparatury testowej LumiraDx, która zapewnia dokładne i wysokiej jakości wykrywanie. Potrzebne są również inwestycje w fabryki, aby szybko rozwinąć produkcję szczepionek, chociaż Gates podkreślił, że szczepionki – „cud” pandemii Covid-19 – nie powinny odgrywać dużej roli. „Chcemy powstrzymać epidemię, zanim będziemy musieli rozpocząć globalną kampanię szczepień” – powiedział Gates.

Takie szkolenie będzie kosztowne. Zbudowanie zespołu GERM, jak zasugerował Gates Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), kosztowałoby około 1 miliarda dolarów rocznie, ale miliarder powiedział, że zapobieganie kolejnej pandemii byłoby znacznie droższe. „Musimy wydać miliardy, aby uratować biliony” – powiedział Gates na konferencji.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że pandemia Covid-19 kosztowała rządy na całym świecie prawie 14 bilionów dolarów.

W grudniu 2021 r. współzałożyciel Microsoftu opublikował prognozę na 2022 r., w której był bardzo optymistyczny, uwzględniając sytuację z pandemią Covid-19 i postęp technologiczny. W obszernym wpisie miliarder zauważył również, co go martwi w 2022 roku. Gates przedstawił szereg optymistycznych prognoz, od możliwego zakończenia pandemii Covid-19 po spodziewany boom metawersu. Miliarder przyznaje, że jeden konkretny problem może spowolnić, a nawet osłabić wiele z tego postępu, tj. nieufność ludzi do rządów.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. akami 03.05.2022 21:37

  mozna przewidzieć to jaki mają cel. beda si stwarzac zagrożenia w wybranych lokaluzacjach aby następnie pacyfikowac lokalną ludnosc. takie lotne brygady eisantskommando

 2. Katarzyna TG 03.05.2022 22:28

  Technologia mRNA już dziś pozwala na tworzenie broni biologicznej skierowanej przeciwko określonym nacjom i regionom. Można też w sposób niejawny prowadzić na ludziach eksperymenty naukowe bo przecież oprócz oficjalnych “instrukcji” można przemycić sekwencje kodujące produkcje zupełnie innych białek np. w określonych seriach produktu. Mówił o tym zupełnie wprost Anthony Fauci na krótko przed “wybuchem” plandemii.

 3. Fenix 04.05.2022 08:56

  Szczepionka przeciwko głupocie Gatesa, kto wymyśli by mu zapodać ? Nie masz problemu z myśleniem, to ci bezmyślność wszczepią ? To coś jak nasi politycy przygłupi i znudzeni tworzą problemy by walczyć, z problemem który sami stworzyli. Kłamstwo zasilą kłamstwem , na prawdę brakuje miejsca!

 4. Fenix 04.05.2022 09:01

  Gates co ty bierzesz nim głupotą zabłyśniesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.