Bill Gates wspiera globalny system inwigilacyjny

Opublikowano: 27.04.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 489

Amerykańska firma EarthNow pozyskała ważnych partnerów, którzy pomogą jej w pracach nad kontrowersyjnym projektem. Chodzi o zbudowanie potężnego systemu inwigilacji całej planety, z pomocą którego będzie można monitorować wszelką działalność na Ziemi i obserwować ruch każdego człowieka.

Projekt, nad którym pracuje EarthNow, zakłada zbudowanie i rozmieszczenie na orbicie okołoziemskiej sieci zaawansowanych satelitów obrazujących, które będą nieustannie monitorować Ziemię w czasie rzeczywistym, bez opóźnień. Niektóre media szacują, że postulowany system globalnego monitoringu będzie potrzebował około 500 satelitów.

EarthNow chce zbudować potężne narzędzie do obserwacji całego globu, które pozwoli między innymi tworzyć lepsze prognozy pogody, usprawnić system ostrzegania przed różnymi zagrożeniami oraz monitorować przebieg działań zbrojnych. Taki system posiada ogrom zastosowań – będzie mógł również wykrywać nielegalną działalność i spoglądać na aktywność każdego człowieka na Ziemi. Wszystko to w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę.

EarthNow zdobył poparcie gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, SoftBank i Airbus. Bill Gates włoży w ten projekt miliard dolarów, natomiast Airbus zajmie się produkcją satelitów. Inicjatorzy tego projektu nie ukrywają, że pozyskane z pomocą tego systemu dane będą przekazywane zainteresowanym korporacjom i rządom.

Za tego typu pomysłami zawsze stoją pieniądze i możliwość zwiększenia kontroli nad społeczeństwem, jednak ten plan zostanie wdrożony na skalę globalną, co powinno szczególnie niepokoić. Satelity będą mogły przyglądać się życiu dosłownie każdej osoby na Ziemi. Wielki Brat będzie widział jeszcze więcej i nikt się przed nim nie ukryje.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZDNet.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o