Bill Gates przyznał, że „szczepionki” nie są trwałe

Opublikowano: 17.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1913

11 stycznia Bill Gates powiedział na „Twitterze”, że w obecnych szczepionkach przeciwko COVID-19 (tak nazywa eksperymentalne preparaty terapii genowej, które nie są prawdziwymi szczepionkami – przypis WM) brakuje dwóch kluczowych czynników i stwierdził, że Omikron może wywołać falę odporności w społecznościach, przez które przechodzi.

Bill Gates współzałożyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, za pośrednictwem swojej fundacji zainwestował sporą fortunę w badania nad szczepionkami i wielokrotnie wypowiadał się na temat pandemii. Ostatnio rozmawiał na temat obecnej sytuacji COVID-19, szczepionek i powiązanych problemów z Devi Sridhar, profesorem Uniwersytetu w Edynburgu, gdzie sprawuje osobistą katedrę globalnego zdrowia publicznego.

Zapytany o przełom, który może spowodować zakończenie pandemii, powiedział: „Szczepionki, które mamy, bardzo dobrze zapobiegają poważnym chorobom i śmierci, ale brakuje im dwóch kluczowych rzeczy. Po pierwsze nadal pozwalają na infekcje, a czas jej trwania wydaje się być ograniczony. Potrzebujemy szczepionek, które zapobiegają ponownemu zakażeniu i działają przez wiele lat”.

Zakwestionowano skuteczność szczepionek, zwłaszcza w odniesieniu do wariantu Omikron. Według prezesa Moderny Stephena Hoge, duża liczba mutacji w białku wypustek wariantu zwiększa „możliwość ucieczki immunologicznej”. Hoge dodał, że „skuteczność naszej szczepionki” dotyczy wszystkich producentów.

Omicron szybko rozprzestrzenił się na całym świecie, przypisując mu obecnie 98,3 procent infekcji w Stanach Zjednoczonych. Chociaż bardzo zaraźliwy, międzynarodowe badania wykazały, że szczep ten powoduje łagodniejsze objawy u osób zakażonych.

Niedawno znana międzynarodowa organizacja charytatywna wezwała do leczenia COVID-19 tak „jak zwykłe przeziębienie”. Dr Mike Tildesley, profesor Uniwersytetu Warwick, przewiduje, że COVID-19 ewoluuje, by stać się mniej dotkliwy i endemiczny.

Powiedział, że wariant Omikron jest początkiem tego procesu. Gates poparł taką możliwość stwierdzając: „Gdy Omikron przejdzie przez kraj, w pozostałej części roku zachorowań powinno być znacznie mniej, więc COVID można traktować bardziej jak grypę sezonową” jednocześnie zalecił coroczne szczepienia COVID-19, które będą potrzebne przez jakiś czas.

Gates mówił o wielu „dezinformacjach” dotyczących jego rozpowszechniania się w mediach społecznościowych. „Ludzie tacy jak ty, ja i Tony Fauci zostali poddani niesłusznej dezinformacji. Nie spodziewałem się tego”.

Miliarder omawiając dostępność szczepionek na całym świecie stwierdził, że istniało duże zapotrzebowanie, ale problemy logistyczne i nieefektywne systemy opieki zdrowotnej uniemożliwiły odpowiednią podaż szczepionek w krajach rozwijających się.

Gates bronił tego argumentu w odniesieniu do teorii władz chińskich, że koronawirus wyłonił się z nietoperza na mokrym targu w Wuhan. Dzieje się tak pomimo coraz większej liczby dowodów sugerujących, że nowy koronawirus uciekł z rządowego laboratorium w chińskim mieście.

Kiedy Sridhar zapytała o pochodzenie pandemii, Gates odpowiedział: „Dane są dość mocne, że pochodzi z innego gatunku, co jest prawdziwe w przypadku większości pandemii. Ludzie będą nadal spekulować na ten temat i powinniśmy upewnić się, że laboratoria są ostrożne. W przyszłości pojawią się epidemie innych gatunków, więc musimy zainwestować w przygotowanie.

Oprócz inwestycji w badania nad szczepionkami, Gates dokonał innych inwestycji związanych z COVID-19. W lipcu konsorcjum wspierane przez George’a Sorosa i Gatesa było zaangażowane w wykup Mologic, firmy testującej COVID-19.

Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: WiciPolskie.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.