Według Billa Gatesa to wina ludzi, że AI plecie bzdury

Opublikowano: 07.03.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3295

Bing AI popełnia błędy i mówi „dziwne rzeczy”, ale tylko dlatego, że jest sprowokowany, twierdzi Bill Gates. Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, wyraził zaufanie do sztucznej inteligencji (AI) i stwierdził, że „nie stanowi ona zagrożenia” dla ludzi.

„Jest wielu ludzi, którzy próbują sprawić, by sztuczna inteligencja wyglądała głupio” – dodał miliarder w wywiadzie dla „Financial Times”. „Technologia, z której korzysta obecnie większość ludzi, jest przestarzała o jedną generację” — dodał Gates. Zaznaczył, że bardziej zaawansowana wersja zostanie szerzej wprowadzona później.

Wcześniej kilku użytkowników wyraziło zaniepokojenie chatbotem Bing AI firmy Microsoft po tym, jak odpowiedział na zapytania w „niezrównoważony” sposób. Jednak firma wprowadziła już zmiany w bocie po skargach.

Według Microsoftu, jeśli użytkownicy rozmawiają z chatbotem Bing przez dłuższy czas, można go „sprowokować” do nieoczekiwanej odpowiedzi. Gates zauważył w wywiadzie dla Financial Times, że Bing wciąż popełnia błędy i mówi „szalone rzeczy”, ale dodał, że wymaga to „odrobiny prowokacji”. Oskarżył ludzi o to, że sprawiają, że Bing AI Microsoftu wygląda „głupio”.

Współzałożyciel Microsoftu uważa, że sztuczna inteligencja może doprowadzić do pewnej redukcji siły roboczej, ale odegra znaczącą rolę w energetyce odnawialnej. Gates powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat dokładność i możliwości sztucznej inteligencji będą szybko rosły.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.