Bill Gates mówi o przyszłości sztucznej inteligencji

Opublikowano: 11.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3161

Bill Gates w niedawnym wywiadzie dla Forbesa stwierdził, że jest „zachwycony” ChatGPT i całym postępem w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) w ciągu ostatniego roku. Współzałożyciel Microsoftu opowiedział też o tym, jak widzi przyszłość sztucznej inteligencji.

„AI zmieni rynek pracy, który znamy… Autonomiczne samochody to dość złożona technologia, ale robotyzacja fabryk i fabryk nastąpi w ciągu najbliższych 5-10 lat” – powiedział Gates.

Współzałożyciel Microsoftu nie wierzy jednak, że sztuczna inteligencja może stać się „korepetytorem matematyki dostępnym dla uczniów z biednych rejonów” ani udzielać „porad medycznych ludziom w Afryce, którzy ze względu na swoje odległe położenie nie mają dostępu do lekarza” (widać, że Gates boi się o swój medyczny szwindel, bo AI może w przyszłości stawiać lepsze diagnozy niż lekarze medycyny rockefellerowskiej — przypis WM).

Zapytany, co Gates myśli o popularnych sieciach neuronowych, w szczególności o bocie ChatGPT, odpowiedział: „Uwielbiam bawić się tymi narzędziami – to świetna zabawa. Wydaje się to dziwne, ale nawet ja czasami używam ChatGPT dla rozrywki, chociaż dostałem do niego dostęp do poważnych zadań. Czasami proszę go, aby napisał dla mnie wiersz, który mógłby napisać na przykład Szekspir.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.