Bill Gates finansuje prace nad laboratoryjnym mięsem GMO

Opublikowano: 13.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1973

Naukowcy są coraz bardziej zainteresowani hodowlą tzw. laboratoryjnego mięsa, które w kolejnych latach powinno trafić na półki sklepowe. Choć sztuczne mięso faktycznie wywołuje mieszane uczucia, firmy z Doliny Krzemowej już pracują nad nowym rozwiązaniem – chodzi o mięso modyfikowane genetycznie.

Sztuczne mięso powstaje w wyniku pobrania komórek macierzystych z tkanki zwierząt i wyhodowania ich do postaci mięśni. Sporym wyzwaniem dla firm jest uzyskanie odpowiedniej faktury i smaku. Mięso in vitro powinno przypominać prawdziwe tak jak to tylko jest możliwe.

Miliarderzy, tacy jak Bill Gates i Richard Branson, oraz amerykańskie przedsiębiorstwo Tyson Foods wspierają firmy z Doliny Krzemowej, które chcą połączyć dwa rozwiązania – hodowlę sztucznego mięsa i wykorzystanie narzędzia CRISPR, które pozwala edytować geny.

Firmy New Age Meats i Memphis Meats zamierzają zastosować technologię CRISPR, aby poprawić jakość wzrostu komórek i sprawić, że laboratoryjne mięso będzie zdrowsze i lepsze w smaku. Pierwsze modyfikowane genetycznie produkty spożywcze mogą pojawić się w sklepach już w ciągu dwóch lat.

Naukowcy wciąż muszą uporać się z dwoma największymi problemami – są to koszty i produkcja na skalę masową. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, firma Memphis Meats ulepszyła procesy produkcji, dzięki czemu jeden kilogram sztucznego mięsa kosztuje obecnie około 5 tysięcy dolarów. Tymczasem jedna „sztuczna kiełbasa” od New Age Meats kosztuje obecnie 250 dolarów za sztukę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.