Bill Gates chce aby roboty przemysłowe płaciły podatki

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1360

Wielu znanych i wpływowych ludzi uważa, że roboty będą zabierać ludziom pracę. Właściwie to już mamy do czynienia z powszechną automatyzacją pracy w fabrykach, między innymi w Chinach, gdzie maszyny masowo zastępują ludzkich pracowników. Dlatego coraz więcej mówi się o ewentualnym opodatkowaniu robotów.

W 2016 roku, Komisja Europejska wyszła z propozycją uznania robotów przemysłowych jako „elektronicznych ludzi”, którzy tak jak my płaciliby podatki. Jakkolwiek to brzmi, pomysł został jednak odrzucony. Miliarder Bill Gates powiedział kilka dni temu, że taka koncepcja wcale nie jest zła.

Podczas wywiadu, udzielonego dla portalu Quartz stwierdził, że na roboty przemysłowe można nałożyć pewne podatki, np. od zysków pochodzących ze zwiększonej wydajności pracy, lub po prostu za samo korzystanie z maszyn. Z pewnością wpłynie to na chęć zatrudniania robo-pracowników, lecz Gates uważa, że firmy produkujące maszyny przemysłowe raczej nie będą oburzone opodatkowaniem.

Jego pomysł może pokrywać się z wizją Elona Muska. Założyciel SpaceX jest przekonany, że roboty będą masowo odbierać pracę ludziom, dlatego postuluje wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego. Gdyby wdrożyć w życie obie te koncepcje doszlibyśmy do wniosku, że maszyny przemysłowe mogą pracować za nas i płacić podatki, a ludzie mieliby zapewnione środki finansowe na przetrwanie, bez względu na to czy pracują, czy nie. Propozycja ta posiada jednak pewną wadę – ludzie w większości uzależniliby się od pieniędzy, które wypłacałby rząd. Władza w każdej chwili mogłaby tak po prostu zmniejszyć wypłacane kwoty a w przypadku niektórych osób, które przykładowo odmówiłyby dostosowania się do pewnych warunków, nawet całkowicie zablokować „wypłaty”.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bboyprezes 18.05.2022 13:23

    Wnioski z artykułu:
    1) Rób odwrotnie do tego co proponuje panicz Gejts
    2) Nikt nie lubi pasożytów, żerujących na cudzej pracy ustanawianiem ciągle nowych “podatków”
    3) Ciekawe dlaczego nie opodatkowali “śrubokręta” , przecież on przyspiesza pracę człowieka, można mocniej i szybciej dokręcić śrubkę niż palcami. a akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to już większy podatek , bo człowiek jeszcze szybciej pracuje. Widać “skomplikowane maszyny” już można opodatkować a te “prostsze” oficjalnie już nie. Jak wprowadzą internet rzeczy i będzie taki “inteligentny śrubokręt”, że wie, że został wzięty do ręki i że odkręcono nim 10 śrubek, to potem przyjdzie wiadomość “zostało potrącone z konta $$$ w ramach podatku od użycia śrubokręta” 😀

  2. Dandi1981 18.05.2022 18:32

    To cos jak pieniadze z ue za ubezwlasnowolnoenie.
    Ale z drugiej strony dochod podstawowy sprawi ze mozna przezyc zycie bez chodzenia do pracy z pieniedzmi w reku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.