Bilderbergowie spotkają się w Sierra City w Kalifornii

Opublikowano: 06.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Pojawiły się pierwsze informacje odnośnie lokalizacji spotkania nieformalnego rządu światowego zwanego Grupą Bilderberg. Tym razem coroczne prywatne spotkanie odbędzie się w Ameryce Północnej w hotelu Herrington’s Sierra Pines Resort, który znajduje się w kalifornijskim kurorcie Sierra City.

Miejsce imprezy zostało wybrane ze względu na jego ustronny charakter i wygodne lądowisko znajdujące się bezpośrednio w ośrodku. Grupa Bilderberg to nazwa corocznej prywatnej konferencji, w której zwykle uczestniczy od 120-150 osób, które reprezentują europejskie i północnoamerykańskie elity polityczne. Wśród obradujących znajdują się także eksperci w dziedzinie przemysłu, finansów, nauki i mediów.

Grupa Bilderberg to elitarna nieformalna organizacja, która powstała z inicjatywy polskiego arystokraty, Józefa Retingera. Był on też pierwszym sekretarzem tej grupy. Od 1954 roku przeprowadzane są coroczne spotkania w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na kilka dni zjeżdżają się najpotężniejsze osoby w przemyśle, bankowości, polityce, nauce oraz rodziny królewskie.

Charakterystyczne jest to, że media głównego nurtu zwykle o nich nie informują. Gdy już nie da się ignorować spotkania, na przykład ze względu na gromadzących się protestujących, opisują grupę jako zwykły organ doradczy bez znaczenia.

W ciągu ostatnich lat Polska była reprezentowana na tych spotkaniach przez Aleksandra Kwaśniewskiego, Andrzeja Olechowskiego, a niedawno dwa lata przez Jan Vincenta Rostowskiego. W zeszłym roku w Austrii, Polaków reprezentowała żona pana Radosława Sikorskiego, pani Anne Applebaum.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Jedna bomba atomowa małej mocy moglaby uczynić tak wiele dobrego dla swiata…

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Niewiele jest osób zdolnych do odpalenia rakiety na terytorium usa, co dopiero atomówki.

Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

Gwoli scislosci:

Grupa Bilderberg niczym nie rzadzi – co najwyzej stanowi stadko figurantow na szczeblu nieco wyzszym, niz rzadowy.

Atomowka…? Po co zaraz atomowka? Troszke sarinu/somanu, zamknac drzwi i okna i poczekac chwilke… tyle, ze wtety bylibysmy tacy sami, jak oni.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ