Biedota z Ukrainy

Opublikowano: 16.03.2022 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2521

Miliony uchodźców z Ukrainy będą dla nas problemem. Nie jest to wina ani nas, ani Ukraińców, tylko Rosjan, którzy napadli na Ukrainę. Te masy kobiet z dziećmi są najlepszym dowodem na to, że niestety doniesienia medialne z Ukrainy to nie brednie jak w wypadku rzekomej pandemii czy rzekomej katastrofy klimatycznej. Ta biedota to nie statyści – pisze w swoim najnowszym komentarzu Jan Bodakowski.

Nie ufam ani mediom, ani temu, co opowiadają ludzie. Zbyt często media ordynarnie kłamią, a ludzie bezmyślnie kolportują głupie ploty. By wiedzieć, jak wygląda sytuacja z uchodźcami z Ukrainy, gdy jadę do centrum Warszawy, wysiadam na Dworcu Wschodnim i przechodzę przez halę główną, po czym w ramach przeciwdziałania skutkom cukrzycy maszeruje godzinami po Warszawie.

Przepraszam za brutalność opisu. Uchodźcy z Ukrainy, których mijam na Wschodnim to biedota. Nawet jak na moje standardy, które są skromne – moje dochody są od dekad tak niskie, że nie żyje, tylko wegetuje – często bezdomni w Warszawie są ode mnie lepiej ubrani (jak nosze ubrania aż się rozpadną w wyniku częstego prania i długoletniego noszenia).

Biedota

Uchodźcy z Ukrainy to zazwyczaj matka z kilkorgiem dzieci. Ubrani czysto, ale w fasony, kolory, materiały jak z lat 90 ubiegłego wieku – u nas w kraju tak starych ubrań już nikt nie nosi. Co szokujące nie mają oni żadnego bagażu prócz jednego małego plecaka – matki na plecach zazwyczaj mają tani kolorowy mały dziecięcy, pewnie szkolny, plecak dziecka. I tyle. Nic więcej. Żadnych toreb, waliz. Zdecydowanie więcej ze sobą miała deportowana ludność widoczna na zdjęciach z II wojny światowej. Właściwie ukraińskie matki z dziećmi nie mają ze sobą nic — czasami psa (widać, że kochają swoje zwierzaki). Niewiele miały, wszystko utraciły, i pewnie, do czego wracać nie mają.

Trochę lepiej ubrani są uchodźcy kłębiący się pod warszawskimi kantorami, które po lichwiarskich szokująco niskich cenach kupują waluty, sprzedawane drogo. Co ciekawe ci spod kantorów są bardziej śniadzi, więcej wśród nich brunetek, i mężczyzn. Ukraińska biedota z dworca wschodniego to słowiańskie typy urody, kobiety z dziećmi. Wieczorem na ulicach Warszawy widać zadowoloną z życia i dobrze ubrana młodzież ze wschodu – pewnie od lat studiująca i pracująca w Polsce.

Mam wrażenie, że na ulicach centrum Warszawy już od dawna częściej słyszę język ukraiński niż Polski. Widać, że część uchodźców ma już zapewnione lokum, bo matki z dziećmi spacerują – trochę głupio je mijać wiedząc, że nie stać te biedniejsze matki na to, by swoim dzieciom kupić coś słodkiego na mieście.

Kobiety z dziećmi

Kobiety z dziećmi z Ukrainy są przeze mnie pozytywnie odbierane, bo wnoszą życie w nasze wymierające społeczeństwo. Chodząc po Warszawie, od lat nie widzę wielu ludzi na ulicach, gównie widać emerytów – jedynym wyjątkiem jest warszawska Praga, na której widać młode kobiety z dziećmi, grupki młodzieży. Kobiety z małymi dziećmi są więc takim pozytywnym widokiem na tle naszej polskiej katastrofy demograficznej.

Nie da się ukryć, że aktywizacja Świadków Jehowy robi wrażenie. Choć jestem krytycznie nastawiony do tego wyznania, to muszę oddać jehowitom, że dzień w dzień kilkanaście osób z tabliczkami „JW” (Jehovah’s Witnesses – świadkowie Jehowy) stoi na Dworcu Wschodnim i oferuje swoim współwyznawcom i ich rodzinom (też innych wyznań) miejsca do mieszkania w swoich domach.

Na Dworcu Wschodnim są też stanowiska Play, Orange, Plus, które uchodźcom rozdają darmowe startery z określoną ilością darmowego czasu rozmów i internetu – zapewne jest to dobra inwestycja, bo w przyszłości uchodźcy będą dokupywać doładowania. W jednym z pawilonów swoje stanowisko z pomocą dla uchodźców ma też wojewoda mazowiecki. Byłem świadkiem, jak pewna pani prywatnie z koleżanką przywiozły w pojemnikach zupę, którą rozdawały uchodźcom (poczułem się dziwnie, gdy i mi zaproponowały, biorąc mnie za uchodźcę). Przed dworcem są specjalne autobusy miejskie służące jako magazyny z pomocą. Na dworcu codziennie jest kilkaset koczujących głównie matek z dziećmi.

Potrzebujący

Chodząc po Warszawie, słysząc strzępki rozmów, odnoszę niemiłe wrażenie, że wiele osób nie jest zadowolonych ze zbyt dużego wsparcia, jakie otrzymują od państwa uchodźcy. Solidarność z Ukraińcami nie jest tak powszechna, jak się to przedstawia w mediach. Nie będę ukrywał, że jestem zirytowany, gdy słyszę emerytki powtarzające ploty, o tym, jak to bogaci są uchodźcy. Ja widziałem biedotę – matki z dziećmi i jednym małym plecakiem, właściwie nic niemające i ubrane biednie.

Miliony uchodźców z Ukrainy będą dla nas problemem. Nie jest to wina ani nas, ani Ukraińców, tylko Rosjan, którzy napadli na Ukrainę. Te masy kobiet z dziećmi są najlepszym dowodem na to, że niestety doniesienia medialne z Ukrainy to nie brednie jak w wypadku rzekomej pandemii czy rzekomej katastrofy klimatycznej. Ta biedota to nie statyści. Wiara katolicka nakazuje im pomagać, bo są rzeczywistymi uchodźcami w potrzebie (odmiennie to tych agresywnych islamistów z białoruskiej granicy wspieranych przez siły antypolskie). Pamięć o zbrodniach banderowców nie przeszkadza w tej pomocy, a wręcz pomaganie wbrew poczuciu krzywdy ma wymiar ewangeliczny.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com

22

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Stanlley 16.03.2022 14:05

  Niestety ci którzy publicznie się wypowiadają nie mają za dużo kontaktu z rzeczywistością. A rzeczywistość jest taka że ludziom nie podobają się specjalne prawa dla Ukraińców – przykładowo w Pruszkowie były darmowe seanse kinowe tylko dla ukraińskich dzieci… a dlaczego nie dla wszystkich? To jest budowanie sztucznych różnic. Przywilejów jest wiele więcej o których Polak może tylko pomarzyć. Czemu ich nie wspierać w sposób identyczny jak Polaków? To i tak jest dużo bo żaden kraj z miejsca nie dał uchodźcom takich samych praw i przywilejów jak swoim obywatelom – zrównanie było by ok, ale dodatkowe przywileje już budują niezgodę.

 2. Szwęda 16.03.2022 16:58

  A ja odnoszę wrażenie, że tak ogromna liczba uchodźców została wywołana w sposób sztuczny, propagandowy, na skutek zabiegów socjotechnicznych i zastraszania. Wojna na Ukrainie to jest taka wojenka może na ćwierć gwizdka i podejrzewam, że w zupełności wystarczająca liczba uchodźców z gorących terenów objętych działaniami wojennymi powinna wyrażać się raczej w setkach tysięcy a nie w kilku milionach ludzi. Ten exodus łącznie z całkowicie nieuzasadnionymi przywilejami wygląda może nie na cel ale na zaplanowany niby poboczny efekt konfliktu.

 3. Houston Problem 16.03.2022 23:07

  Dodam tylko , że przygotowania i badania nastrojów oraz konkretnych reakcji na specyficzne sytuacje tj. np. napływ obcych , konkretne zachowania cudzoziemców itd. itp. – trwają już co najmniej od 2-3 lat. Prowadził to znany polski instytut naukowy , wszystko to było wplecione w neutralną ankietę , powtarzaną cyklicznie. A nacisk był kładziony na sposób zachowania się właśnie wobec obcych. Dzięki temu tak gładko to wszystko idzie , a media “działają perfekcyjnie” , propaganda z wyższej półki.

 4. Szwęda 17.03.2022 18:43

  Otwórz serce na obcego, a on w swoim czasie ukradkiem wyrżnie ci to serce nożem!

 5. Cami 17.03.2022 19:24

  Tez mnie zastanawia, ze nie uciekaja na swoje poludniowo-zachodnie tereny, tylko ukradkiem do UE ?
  No ale kto by sie tam zajal tymi 2 mln ludzi przesiedlonymi jak prowadza wojne z ta ruska swolocza?

 6. andi170 18.03.2022 10:31

  Niestety przez lata pranie mózgu socjotechniką w mediach wydało owoce bezmyślności ludzi i branie za swoje poglądów podawanych przez media .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.