Biden wywołał kryzys imigracyjny

Opublikowano: 21.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1250

Jedną z pierwszych decyzji amerykańskiego prezydenta Joe Bidena było wycofanie się z restrykcyjnej polityki imigracyjnej jego poprzednika. Zapowiedzi Białego Domu już doprowadziły do katastrofy, bo na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem trwa prawdziwy szturm imigrantów. Sam Biden zaczął więc apelować, aby obcokrajowcy nie przyjeżdżali do jego kraju.

Zdaniem komentatorów USA mierzą się właśnie z największym kryzysem migracyjnym od ponad dwudziestu lat. Potwierdzają to zresztą oficerowie amerykańskiej Straży Granicznej. Służby mają być przytłoczone napływem imigrantów na amerykańsko-meksykańską granicę, a w tym tygodniu doszło nawet do strzelaniny pomiędzy rywalizującymi kartelami narkotykowymi.

Aktywność przestępców jest związana z faktem, że wraz z imigrantami do Stanów Zjednoczonych napływają właśnie kryminaliści. Są oni wykorzystywani nie tylko do przemytu substancji odurzających, lecz także do szmuglowania nielegalnych imigrantów przez amerykańską granicę. Brandon Judd, przewodniczący Krajowej Rady Straży Granicznej, mówi zresztą o braku środków do walki z gangami.

W podobnym tonie wypowiada się także teksaski szeryf J.E. „Eddie” Guerra, będący zresztą członkiem rządzącej obecnie Partii Demokratycznej. Jego zdaniem, wraz z osobami nieletnimi, do USA przenikają właśnie przestępcy. Skrytykował on zresztą decyzję nowej administracji o poluzowaniu polityki imigracyjnej, oskarżając władze federalne o brak odpowiednich środków do poradzenia sobie z kryzysem.

Według Guerry, meksykańskie kartele narkotykowe zbierają obecnie złote żniwa w związku z amerykańskim kryzysem migracyjnym. Zarabiają właśnie na przemycie imigrantów, bo część z nich padnie później ofiarą procederu handlu ludźmi, głównie w branży usług seksualnych.

To właśnie nowy amerykański prezydent odpowiada za kryzys migracyjny. Masowy napływ Latynosów do USA związany jest z zapowiedziami amnestii dla setek tysięcy nielegalnych imigrantów już w tej chwili przebywających w kraju. Biden w rozmowie z telewizją ABC News zwrócił się zresztą z prostym przekazem „nie przyjeżdżajcie” właśnie do mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

Na podstawie: Nypost.com, Cnn.com, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.