Biden ułaskawił sprawców przestępstw narkotykowych

Opublikowano: 27.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1335

To niemal ustawa „antyrasistowska”. Ma na celu usunięcie „niepotrzebnych barier w zatrudnieniu, mieszkalnictwie i możliwościach edukacyjnych”. Amerykański prezydent Joe Biden ułaskawił przy okazji jedenaście osób, które odbywały długie wyroki za przestępstwa związane z narkotykami, ale bez użycia przemocy.

Był to „prezent” świąteczny, przekazany 22 grudnia. Prezydent Stanów Zjednoczonych obniżył kary więzienia jedenastu osobom, które odsiadywały kilkadziesiąt wyroków za przestępstwa związane z narkotykami. Joe Biden powiedział, że działania te mają na celu zaradzenie rozbieżnościom w wyrokach, które od dawna wpływają na społeczność Czarnych i wzmocnienie jego zaangażowania w reformę przepisów dotyczących marihuany.

„Ameryka została założona w oparciu o zasadę równej sprawiedliwości wobec prawa” – stwierdził gospodarz Białego Domu. Powołał się na opinie ekspertów, którzy twierdzą, że wyroki dotyczące marihuany mają „nieproporcjonalny wpływ na społeczności czarnoskórych”.

Rzeczywiście, w więzieniach w związku z narkotykami przebywa bardzo pokaźna nadreprezentacja „osób kolorowych”, a społeczność ta to baza wyborcza obecnego prezydenta-demokraty. Niektórzy oceniają decyzje Bidena jako formę przygotowań do wyborów prezydenckich w 2024 r. i chęć zahamowania jego spadku popularności, szczególnie wśród młodych ludzi.

Amnestiowane 11 osób odsiadywało dożywocie za dystrybucję kokainy lub cracku. Po złagodzeniu w ostatnim czasie prawa, każdy z nich mógłby otrzymać obecnie obniżony wyrok. Biden dodatkowo amnestionował wszystkie osoby skazane wyrokami federalnymi za przestępstwo posiadania i używania marihuany.

Amnestia nie obejmuje jednak osób skazanych za posiadanie tego narkotyku z zamiarem jego sprzedaży lub za prowadzenie pojazdu pod jego wpływem, a także wyroków stanowych. Teraz akty prezydenckie trafią do Prokuratora Generalnego, który je rozpatrzy.

Warto przypomnieć, że podobny akt łaski, wydał już Biden w październiku 2022 r., tuż przed wyborami śródokresowymi. Prezydent Joe Biden wezwał także gubernatorów i lokalnych przywódców do podjęcia podobnych kroków.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „US Today”, Reuters, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.