Biden otrzymał niezbędne głosy elektorskie, aby zostać prezydentem

Opublikowano: 15.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1386

Głosowanie elektorów potwierdziło wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kandydat z ramienia Demokratów otrzymał wszystkie 55 głosów elektorskich z Kalifornii, uzyskując ponad 270 głosów wymaganych do wyboru na głowę państwa. Na 538 głosów Biden dostaje już 302, a Donald Trump – 232.

Wszystkie stany, w których urzędujący prezydent zakwestionował zwycięstwo Bidena, oddały głosy wszystkich swoich elektorów na Demokratę.

Głosowanie elektorów jest oficjalnym wynikiem wyborów, ale staną się one ostateczne 6 stycznia, kiedy wspólna sesja Kongresu zatwierdzi wyniki.

Według wstępnych doniesień medialnych Biden zyskuje 306 elektorów wobec 232 u Trumpa.

Obecny szef państwa nie przyznaje się do porażki i kwestionuje wyniki w wielu stanach w sądach, ale żaden sąd jeszcze go nie poparł.

Elektorzy sporządzą dwa specjalne certyfikaty w sześciu kopiach z każdego stanu. Certyfikaty są podpisywane, opieczętowane i wysyłane do przewodniczącego Senatu Stanów Zjednoczonych, którym jest wiceprezydent Mike Pence, sekretarza swojego stanu oraz do Archiwum Narodowego i Sądu Najwyższego okręgu, w którym zgromadzili się elektorzy.

Archiwum Narodowe USA, po otrzymaniu swojej kopii, jak najszybciej publikuje oficjalny wynik głosowania na stronie internetowej. Jednak w praktyce dane te szybciej uzyskują federalne media, które same podsumowują wyniki i przygotowują prognozę.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.