Biden cofnie decyzje Trumpa. Zwłaszcza w sprawie imigrantów

Opublikowano: 18.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1607

Przedstawiciel sztabu amerykańskiego prezydenta-elekta Joe Bidena zapowiedział, że jego przełożony w pierwszym okresie prezydentury zajmie się zmianą decyzji podjętych przez Donalda Trumpa. Polityk Partii Demokratycznej chce zwłaszcza cofnąć politykę imigracyjną poprzednika, w tym zezwolić na łączenie rodzin imigrantów.

W ramach polityki odstraszania, USA odbierają dzieci imigrantom i umieszczają je w obozach koncentracyjnych

Ron Klain, przyszły szef personelu Białego Domu, przesłał memorandum do pracowników tamtejszej administracji. Zapowiada w nim przede wszystkim zmianę decyzji podjętych przez Trumpa. Chodzi o cały szereg „kontrowersyjnych” działań ustępującej głowy państwa, związanych głównie z kwestiami dotyczącymi zmian klimatycznych czy napływu imigrantów.

Biden ma w pierwszej kolejności znieść wspomnianą już politykę imigracyjną Trumpa. Tym samym cofnięte mają zostać chociażby restrykcje dotyczące wjazdu obywateli niektórych państw muzułmańskich. W 2017 roku Biały Dom zakazał przyjazdów do Stanów Zjednoczonych obywatelom Iranu, Libii, Somalii, Syrii i Jemenu, a więc państw z muzułmańską większością.

Od początku swojej prezydentury Trump próbował rozwiązać kwestię napływu imigrantów z Meksyku. Biden zamierza cofnąć jego decyzje także w tym zakresie, dlatego chce pozwolić na łączenie rodzin rozdzielonych na granicy USA z Meksykiem.

Ponadto nowa demokratyczna administracja ma inne spojrzenie na temat kwestii globalnego ocieplenia. Ameryka pod rządami Bidena wróci tym samym do przestrzegania zasad, które zostały określone w paryskim porozumieniu klimatycznym z grudnia 2015 roku.

Na podstawie: Forsal.pl, FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 18.01.2021 12:12

    Chcieli, więc mają.

  2. Foxi 19.01.2021 08:05

    Oto kto tak naprawdę steruje tzw “USA” – demokraci i republikanie to są tylko grupy komediantów które pracują dla tego samego pana.
    https://kopalniawiedzy.pl/Eric-Lander-Joe-Biden-OSTP-prezydent-USA-doradca-ds-nauki,33217

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.