Biden chce dać rozdzielonym migrantom po 450 000 dolarów

Opublikowano: 01.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1318

Coraz więcej kongresmanów krytykuje zaproponowany przez administrację Bidena plan płacenia rodzinom migrantów rozdzielonych na granicy po nielegalnym jej przekroczeniu 450 000 dolarów na osobę, zauważając, że jest to nawet więcej niż otrzymują z tytułu ubezpieczenia rodziny amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli na służbie.

„Biden chce zapłacić nielegalnym imigrantom 450 000 dolarów za ich trudy podczas łamania naszych praw tymczasem, jeśli żołnierz ginie w akcji, jego najbliżsi krewni otrzymają wypłatę ubezpieczenia w wysokości 400 000 dolarów” – napisał na „Twitterze” teksański republikanin.

Rząd próbuje obecnie porozumieć się z migrantami, którzy twierdzą, że polityka zerowej tolerancji z czasów Trumpa, która w niektórych przypadkach oddzielała ich od dzieci na kilka miesięcy, spowodowała trwałe szkody psychiczne.

Tymczasem urzędnicy z Departamentów Sprawiedliwości, Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Zdrowia i Opieki Społecznej rozważają wypłaty dla rodzin imigrantów, które mogą wynieść blisko 1 milion dolarów dla dwóch osób w tej samej rodzinie, donosi „Wall Street Journal”.

Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich, która reprezentuje rozdzielone rodziny, zidentyfikowała około 5500 dzieci oddzielonych od rodziców na granicy w trakcie polityki Trumpa.

„Joe Biden dał Amerykanom czek na 1300 dolarów, ale chce dać nielegalnym imigrantom 450 000 dolarów, czyli więcej niż fundusz odszkodowań dla ofiar 11 września. W obliczu rosnącej inflacji właśnie tak chce wydawać twoje pieniądze. Takie Priorytety”, napisał na „Twitterze” kongresman Doug Lambborn, R‑Colo.

Wielu komentatorów wskazuje, że prezydent Biden sprawia niepokojące wrażenie a jego wypowiedzi często są niekoherentne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.