Biały Dom szykuje militarną opcję jeśli zawiedzie dyplomacja

Opublikowano: 15.02.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 555

Świat jest obecnie na krawędzi totalnej wojny. Jest to wniosek przedłożony w nowym redakcyjnym artykule byłego asystenta sekretarza skarbu Paula Craiga Robertsa. I choć apokaliptyczne prognozy są dość popularne, w związku z tym co obecnie dzieje się na świecie, to odrzucenie tezy Robertsa jako zwykłe straszenie byłoby krótkowzroczne i niebezpieczne. Tym razem nie jest inaczej, i jeśli przywódcy polityczni na całym świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Europie, nie dojdą do porozumienia w sprawie przyszłości Ukrainy to jest tylko kwestią czasu, zanim w końcu przekroczymy linię za którą nie będzie powrotu- i z tego co wiemy, możemy właśnie ją przekraczać.

Podczas gdy amerykańskie media na ogół ignorują szersze implikacje tego co się dzieje na Ukrainie, często odrzucając je jako problem Europy i nie mający długoterminowych konsekwencji dla Stanów Zjednoczonych, to faktem jest, że Stany Zjednoczone są bezpośrednio zaangażowane w nie tylko polityczne machinacje za kulisami nowego rządu Ukrainy, ale operacje wojskowe, co potwierdzają nowe filmy pokazujące mówiący po angielsku personel w czasie ostatniego ostrzału artyleryjskiego miasta Mariupol.

W ten weekend przywódcy europejscy z Francji i Niemiec spotkali się z Władimirem Putinem w celu wynegocjowania porozumienia pokojowego. Prezydent Obama także uczestniczył w spotkaniu, ale laureat Pokojowej Nagrody Nobla, wydaje się być tam jedynie formalnie ponieważ nie starał się przedłożyć jakiegokolwiek planu pokojowego. W rzeczywistości, jeśli już, Obama zasugerował, że gotów jest wziąć sprawy na wyższy poziom, jeśli Władimir Putin nie zgodzi się na żądania Zachodu. Według raportu BBC prezydent Obama dał jasno do zrozumienia, że Stany Zjednoczone są na ścieżce wojennej z Rosją, i obecnie rozważa wszystkie dostępne opcje by poradzić sobie z Putinem jeśli sprawy na Ukrainie się pogorszą. Prezydent USA Barack Obama mówi “Tak” dla dyplomacji, ale potem dodaje: “Teraz, to prawda, że jeśli w rzeczywistości, dyplomacja zawiedzie, poprosiłem by mój zespół rozważył wszystkie opcje.” […] “Jakie inne środki możemy wprowadzić by zmienić kalkulacje Putina? Śmiercionośne defensywne bronie są jedną z tych opcji, które rozważamy.”

Podczas gdy Europa utrzymuje, że chce znaleźć rozwiązanie na Ukrainie, wydaje się, że Stany Zjednoczone stawiają wymagania na które Rosja odmawia zgody.

Dziś rano rzecznik Kremla był cytowany przez rosyjskie media: “nikt nigdy nie rozmawiał z prezydentem tonem ultimatum – i nie mógłby nawet gdyby chciał,” co jest oczywistą odpowiedzią na wszelkie negocjacje odbywające się za zamkniętymi drzwiami.

Rosja i Stany Zjednoczone przepychały się tam i z powrotem przez dziesięciolecia, ale sytuacja na Ukrainie wydaje się być najpoważniejszą od czasu zakończenia zimnej wojny, i taką która może nasilać się w kierunku powszechnego konfliktu jeśli bardziej rozważne osobowości nie przeważą.

Prezydent Obama, oczywiście, nie jest jedynym, który stawia opcje militarne na stół.

Władimir Putin sam ostrzegał ostatnio, że Rosja nie będzie godzić się na “wrogie działania” Zachodu i zasugerował, iż konsekwencje jądrowe są jednym z możliwych rozwiązań, jeśli układ pokojowy nie zostanie osiągnięty:

“Oskarżył Baracka Obamę o przyjęcie “wrogiego” nastawienia. W przemówieniu z 24 września prezydenta USA do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych Obama nazwał Rosję zagrożeniem dla świata. – Mamy nadzieję, że nasi partnerzy zdają sobie sprawę z daremności prób szantażu Rosji i pamiętają jakie są konsekwencje niezgody między głównymi mocarstwami jądrowymi dla strategicznej stabilności – powiedział Putin serbskiej gazecie “Politika” w przededniu wizyty w tym bałkańskim kraju. Putin powiedział, że Obama określił rosyjską agresję w Europie jako jedno z trzech “głównych zagrożeń, przed którymi stoi ludzkość,” obok wirusa Ebola i Państwa Islamskiego. – Razem z sankcjami wobec całych sektorów naszej gospodarki, takiego podejścia nie można nazwać inaczej jak wrogie – powiedział Putin. W ubiegłym miesiącu prezydent Rosji nakazał by jądrowe bombowce strategiczne przeleciały nad kanałem angielskim w cywilnych korytarzach ruchu lotniczego jako pokaz siły wobec Zachodu. Podobno wysłał też bombowce wzdłuż zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z Alaski do Kalifornii i sugerowano, że przeloty mogły być odpowiedzialne za szerokie awarie systemów kontroli ruchu lotniczego w Los Angeles. To co się dzieje za zamkniętymi drzwiami na spotkaniach krajowego bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych i Rosji pozostaje dla opinii publicznej tajemnicą. Niestety, będziemy ostatnimi którzy się o tym dowiedzą jeśli przywódcy w Europie nie dojdą do porozumienia. Powoli zaczyna na to wyglądać, że świat jest na krawędzi totalnej wojny.”

Autorstwo: Mac Slavo
Źródło oryginalne: SHTFplan.com
Tłumaczenie i źródło polskie: PrisonPlanet.pl

BIBLIOGRAFIA

1. http://kingworldnews.com/paul-craig-roberts-world-now-cusp-total-war/

2. http://www.thedailysheeple.com/did-this-news-crew-capture-footage-of-a-us-soldier-in-ukraine_012015

3. http://news.sky.com/story/1424105/kremlin-dont-issue-ultimatums-to-putin

4. http://www.shtfplan.com/headline-news/vladimir-putin-responds-to-obamas-hostile-acts-warns-of-nuclear-consequences_10162014

5. http://www.shtfplan.com/headline-news/putin-sends-nuclear-bombers-over-english-chanel-transponders-turned-off-invisible-to-air-traffic-control_01302015

6. http://www.shtfplan.com/headline-news/russian-strategic-bombers-on-west-coast-did-they-take-down-los-angeles-air-traffic-control-systems_05062014


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. emigrant001 15.02.2015 14:06

  Autor stara się wzmacniać emocje twierdzeniem, że „Świat jest obecnie na krawędzi totalnej wojny”, a wcale tak nie jest. Na krawędzi można się znaleźć spierając się o sprawy kluczowe a Ukraina jest kluczowa jedynie dla Rosji, bo dla USA to temat drugo lub trzeciorzędny a na pewno nie priorytet. Zabawne są także dziennikarskie newsy, że Francja i Niemcy odsunęły USA od negocjacji, a nie zauważają że oni wcale do nich nie przystępują bo nie widzą takiej potrzeby. Temat Ukrainy ma dla USA mniejsze znaczenie niż Afganistan i nie chcą się w niego angażować bo to kosztuje a korzyści nie przynosi. Obama ma teraz problemy wewnętrzne i musi je szybko rozwiązać bo wybory za dwa lata a Ukraińcy na niego nie zagłosują. Aktywność USA na Ukrainie zakończy się na obecności CIA i jakiegoś budżetu bez możliwości jego podnoszenia. Dlatego negocjacje pozostawiono Niemcom i Francji, którzy na spór Rosji z Ukrainą patrzą od strony gospodarczej, czyli potrzebują rosyjskie surowce a Rosjanie chcą je sprzedać. Ukraina w dzisiejszym kształcie jest tworem sztucznym i musi się zmienić, bo jeśli nie to zawsze będzie źródłem problemów w przyszłości. Dziennikarze nie zadają sobie trudu badania genezy sporu we wschodniej Ukrainie nieustannie powtarzając prozachodnie banały. Tzw „bunt” Noworosji to odpowiedź na ukraińskie przepisy językowe, które na terenach zamieszkałych głównie przez Rosjan jak republiki wschodnie i Krym zakazują im nauki języka rosyjskiego w szkołach i ustanawiają ukraiński jako urzędowy. Warto zauważyć, że języka ukraińskiego nie było powszechnie w szkołach do 1991 roku, więc dzisiejszy 40-latek ma prawo go nie znać wcale. Mało kto zadaje sobie trud sprawdzenie ilu Rosjan mieszka na Krymie lub w Doniecku ale z mediów dowie się że to terroryści, separatyści ogólnie ludzie źli.

 2. beth 15.02.2015 14:48

  W moim odczuciu dla warto jest poznać treść filmu Alexa Jenesa , który obrazuje o co tak naprawdę chodzi w tzw. “p o l i t y c e .”
  – gorąco polecam.

  https://www.youtube.com/watch?v=vBS1PeTHKRo

 3. kriskros 15.02.2015 23:50

  sprawa jest bardzo poważna bo Rosja nie zgodzi się by w odległości 600 km. od Moskwy NATO mogło instalować swoje rakiety, USA natomiast prze do globalnego zamieszania bo mają nieciekawą sytuację gospodarczą, wykorzystując Ukraińców i polski rząd który zawsze zrobi im loda za darmo mogą doprowadzić do światowego konfliktu. najgorsze że promieniowanie jądrowe nie będzie wybierać kto chciał wojny a kto był jej przeciwny i dopadnie każdego

 4. dagome12345 16.02.2015 11:02

  @pudson

  Alex Jones prowadzi swój portal , TV i Radio na styl Amerykański czyli wiele szumu, kolorów i wybuchów fajerwerków aby wzmocnić oprawę przekazywanej treści ( osobiście mnie to drażni).
  Porusza tematykę , której nie chce przyjąć do wiadomości 99% ludzi na tej planecie. Niestety zawsze większością rządziła zdeprawowana mniejszość , której jedynym celem było utrzymanie się przy władzy albo przynajmniej na powierzchni, bez względu na to ile milionów ma umrzeć aby utrzymać ich status quo.
  Obecne zdobycze technologiczne pierwszy raz w historii naszej niebieskiej kuli umieszczonej w kosmosie pozwalają na zbudowanie systemu sprawowania władzy nad całym światem.Nie jest w tym nic nowego i odkrywczego bo odkąd spisujemy nasze dzieje zawsze pojawiali się psychopaci owładnięci “kompleksem boga” dążący do “zawładnięcia nad wszystkim i wszystkimi” ( “Pinky i Mózg” tez do tego dążyli ;). Tyle, że ci psychopaci nie mieli odpowiednich narzędzi do trwałego kontrowania podbitych terenów i wcześniej czy później ich imperia upadały – teraz takowe narzędzia istnieją.
  Obronić tez stawianych prze Jonesa nie sposób, bo to cały czas terytorium wyśmiewanych “teorii spiskowych”.

 5. dudex 16.02.2015 23:43

  @dagome12345

  Czekam na odp ;>

 6. ben 17.02.2015 00:24

  Na tej wojence, jak w czasach wojny wietnamskiej, przegraną stroną będzie USA, zwłaszcza Kalifornia z powodu trzęsienia ziemi, zatonie w Pacyfiku. Prorok 20 wieku widział 1933 r.USA jako tlejące zgliszcza. W 1933 r. widział samochód osobowy, w którym jechali ludzie i grali sobie w karty, będąc odwróceni plecami do kabiny w której nie było żadnego kierowcy, samochód jechał sam. Ostatnio było dość głośno na temat samochodów co same ruszają w podróż i dojechawszy same się parkują itd. To jest wypełnienie się Bożego proroctwa, nie inaczej będzie ze zniszczeniem USA a wcześniej Watykanu, za jego zbrodnie i kłamstwa uczynione przez stulecia swego istnienia pod nazwą kościół rzymsko- katolicki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.