Biały Dom planuje wdrożyć sieć 6G

Opublikowano: 23.04.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3800

Rząd USA opracowuje plany wykorzystania sieci 6G, mając nadzieję, że w przyszłości zapewni to Waszyngtonowi przewagę technologiczną w związku z obawami o szybki postęp Pekinu w sektorze telekomunikacyjnym.

Biały Dom spotkał się w piątek z liderami korporacji, urzędnikami ds. technologii i ekspertami akademickimi, aby opracować strategie dla nadchodzących sieci 6G, potwierdzili wyżsi urzędnicy amerykańscy w wielu serwisach informacyjnych.

Administracja stara się „wyciągnąć wnioski z 5G na temat znaczenia wczesnego zaangażowania i odporności” i wykorzystać je do opracowania sieci 6G, która „optymalizuje wydajność, dostępność i bezpieczeństwo” dodał jeden z pracowników rządowych. „Konieczne jest, abyśmy wcześnie zaczęli przyglądać się tym problemom” – powiedział urzędnik ds. Bezpieczeństwa podczas spotkania prasowego w czwartek wieczorem.

Chociaż technologia 6G jest wciąż w powijakach i prawdopodobnie wiele lat dzieli ją od powszechnego użytku, to oczekuje się, że będzie znacznie szybsza niż obecne sieci 5G i radykalnie rozszerzy szybki dostęp do internetu na całym świecie.

Pod koniec 2020 roku Chiny z powodzeniem wystrzeliły eksperymentalnego satelitę z kandydatami do ewentualnej technologii 6G, mając nadzieję na zweryfikowanie wydajności pasma częstotliwości 6G w kosmosie.

Inny urzędnik administracji zauważył postęp technologiczny Chin w ostatnich latach, a mianowicie rozwój własnej sieci 5G, mówiąc, że Pekin wykorzystał tę technologię do realizacji celów bezpieczeństwa narodowego i zwiększenia udziału w światowym rynku w branży telekomunikacyjnej.

Huawei przygotowuje się do własnego wdrożenia technologii 6G i mówi, że ma nadzieję uruchomić ultraszybkie sieci do 2030 r. Firma opublikowała obszerny dokument na ten temat w 2021 r. zatytułowany „6G: The Next Horizon” stwierdzając, że „wyraża on naszą wstępną wizję 6G”.

Na podstawie: CNN.com, RT.com
Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. sanchop 23.04.2023 17:51

  No jak stany kupią od chińczyków 6g to będą mieli. Póki co, będą zmieniali skórki w iphonach i dodawali kolejne cyferki do nazw, aby popchać to 40 x drożej od kosztów produkcji

 2. Szwęda 23.04.2023 18:45

  Co tam 6g, 7g to dopiero będzie już nie mówiąc o 8g…

 3. rzbogdan 23.04.2023 19:02

  Gdzieś kiedyś czytałem taką teorię spiskową ze 5G jest przejściowe docelowo ma być 6G. Jak to wszystko kiedyś dup… to G może zostać walutą zwłaszcza w zimie jak sie wysuszy nieźle sie pali.

 4. pikpok 23.04.2023 19:26

  Aby kontrolować nie tylko rzeczy Iot ale i myśli IoT.
  https://wolnemedia.net/cyfrowa-tozsamosc-internet-oczu/

 5. Szwęda 24.04.2023 18:47

  Kiedy gatunek człowieczka sam siebie wytępi, to tak naprawdę nic się nie stanie, żadna strata, przyroda odrodzi się, oceany oczyszczą, lasy odrosną itd…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.