Białoruskie służby i imigranci atakowali polskie służby

Opublikowano: 16.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1318

Sobota okazała się być najbardziej niespokojnym od dłuższego czasu dniem na polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna poinformowała, że w okolicy Mielnika grupa imigrantów atakowała funkcjonariuszy przy pomocy metalowych prętów. Pomagali im białoruscy pogranicznicy, którzy mieli rzucać w polskie patrole „czym się dało”.

Na granicy niedaleko wsi Mielnik na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej około godziny 20 odnotowano próbę siłowego przedarcia się na. Część obywateli Syrii, Egiptu i Iraku po raz kolejny zresztą zaatakowało ogrodzenie graniczne. Ostatecznie Straż Graniczna zatrzymała wszystkich osiemnastu imigrantów, zawracając ich z powrotem na terytorium białoruskie.

Obcokrajowcy mieli rozdzierać ogrodzenie oraz wyrywać z niego metalowe słupki, użyte przez nich następnie do atakowania funkcjonariuszy. W tym samym czasie białoruscy pogranicznicy rzucali w polskich funkcjonariuszy kamieniami i konarami drzew.

W sobotę odnotowano zresztą więcej przypadków niszczenia ogrodzenia granicznego przez służby sąsiedniej Białorusi. Rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska zaznaczyła jednak, że w porównaniu do sytuacji z piątku, tym razem białoruscy żołnierze nie obrzucili polskich patroli butelkami.

Od początku bieżącego roku miało dojść już do blisko pół tysiąca prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Przez cały ubiegły rok podobnych prób było blisko 39,7 tys. Widać jednak tendencję spadkową – w listopadzie ubiegłego roku było ich 8,9 tys., z kolei w grudniu już tylko 1,7 tys.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.