Białoruskie służby będą szukać uczestników protestów

Opublikowano: 05.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 641

Białoruscy stróże prawa zwiększą w tym roku intensywność poszukiwań uczestników niesankcjonowanych demonstracji, powiedział w poniedziałek prokurator generalny republiki Andriej Szwed.

Jak przekazuje agencja państwowa Belta, w poniedziałek Szweda z raportem przyjął prezydent kraju Alaksandr Łukaszenka. Po spotkaniu prokurator oświadczył, że poinformował głowę państwa o działaniach w ramach zaprowadzenia porządku na ulicach.

Szef resortu podkreślił, że opracowany kompleks działań przyniósł pozytywne rezultaty, co widać gołym okiem. „Dziś na naszych ulicach zapewnia się bezpieczeństwo, spokój. Blok stróżów prawa w dalszym ciągu będzie działać w podobny sposób. Poinformowano także o wynikach pracy w ramach poszukiwań i pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich uczestników masowych zamieszek. W 2021 roku wzrośnie intensywność poszukiwań tych osób” – powiedział Szwed.

Jak zaznaczył prokurator generalny, prezydent Białorusi postawił za zadanie, aby „żadna osoba, która dokonała zamachu na porządek publiczny, podniosła rękę na stróżów prawa, nie uciekła od surowej odpowiedzialności”.

Po wyborach prezydenckich na Białorusi 9 sierpnia, które po raz szósty wygrał Łukaszenka, i który według CKW uzyskał 80,1% głosów, w kraju rozpoczęły się masowe protesty opozycji. Demonstracje były rozpędzane przez siły milicji z użyciem techniki specjalnej. Protesty trwają do dziś. Jak przekazują funkcjonariusze, bierze w nich jednak udział coraz mniej osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o