Białorusini niszczą maszyny na budowie zapory granicznej?

Opublikowano: 02.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2354

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z kolejnymi incydentami na granicy polsko-białoruskiej. Zniszczono m.in. elementy budowanej zapory, a także niektóre maszyny. Polska Straż Graniczna podejrzewa, że to działania białoruskich służb (równie dobrze mogą za tym stać polscy aktywiści proimigracyjni – przypis WM).

Jak donosi lokalny portal Isokolka.eu, „do incydentów dochodzi w nocy, więc nie zawsze widać sprawców”. „Zniszczenia maszyn budowlanych oszacowano na 30 tysięcy złotych. To nie było jedno zdarzenie. Było ich kilka” – podkreśliła rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Mimo drobnych przeciwności, praca wre. Zapora, wedle deklaracji, ma być gotowa pod koniec czerwca. Prace trwają zgodnie z harmonogramem, a wykonawcy deklarują, że skończą na czas. Rzeczniczka SG zapewniła, że żaden z incydentów nie wpłynął na tempo prac.

„Uszkodzenia nie były takie, aby w jakikolwiek sposób prace przystopowały. Były nowe urządzenia, nowe maszyny, a zniszczone elementy zostały naprawione” – wyjaśniła rzeczniczka SG.

Autorstwo: Paweł Kubala
Źródło: MediaNarodowe.com

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 02.04.2022 11:00

    Dosyć niski ten płot. Wystarczy przewrócić jakieś drzewko czy wziąć drabinę, aby go pokonać. Żenada. Można się też pod murem podkopać, bo nie wygląda na zbyt głęboko osadzony w glebie. To już zasieki z drutu kolczastego wydają się skuteczniejsze.

  2. fso1500 02.04.2022 13:33

    To płotek a miał być mur? To są jakieś jaja.

  3. duchtesciowej 03.04.2022 20:37

    Osobiście uważam, ze ten płot bardziej jest potrzebny na granicy polsko-ukraińskiej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.