Białoruś zdelegalizowała stowarzyszenie Poloniczka

Opublikowano: 03.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1394

Na Białorusi likwidowane są organizacje polonijne.

Właśnie zamknięto stowarzyszenie Poloniczka, które zajmowało się organizacją zjazdów białoruskich Polaków, turniejów piłki siatkowej, dziecięcego festiwalu talentów czy krzewieniem polskich tradycji. Zarzuca się jej działalność niezgodną ze statutem i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które dyskredytują Białoruś.

Swietłana Zamotina, która od 2014 r. jest prezesem „Poloniczki”, twierdzi, że nie rozumie, czego mogą dotyczyć zarzuty, a działalność organizacji była realizacją zapisów statutu. Zapowiedziała, że nie będzie zaskarżać decyzji sądu. Za 15 dni stowarzyszenie zakończy działalność.

Wygląda to zemstę Aleksandra Łukaszenko za próbę wywołania przez Polskę kolorowej rewolucji na Białorusi, gdyż wcześniej organizacje polonijne były tolerowane.

Komentując sprawę trudno nie wspomnieć, że Łukaszenko przez wiele lat okazywał Polsce życzliwość i pielęgnował pamięć o Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Niestety, poseł Jarosław Kaczyński, który podejmuje kluczowe decyzje ws. polskiej polityki wewnętrznej i międzynarodowej, którego słuchają się premier i prezydent, nienawidzi komunistów a próba wywołania kolorowej rewolucji na Białorusi była jego najpoważniejszym błędem strategicznym. Zamiast współpracy i odbudowy dawnych więzi polsko-białoruskich (dawne Wielkie Księstwo Litewskie to de facto obecna Białoruś), postawił na bratanie się z nienawidzącymi Polaków banderowcami, i konfliktowanie się z bardzo przyjaznym nam narodem białoruskim. Czy jakimkolwiek państwem jeszcze nas nie skonfliktował? Nawet z Węgrami relacje oziębły, bo Orban nie jest rusofobem.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: PolskieRadio.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. drakonos 03.08.2021 20:16

    Jeżeli ma być tak jak w polsce to lepiej niech rządzi Łukaszenka. Przynajmniej u nich nie ma przymusu szczepień, ludobójstwa , dyskryminacji, a w polskiej dyktaturze jest co normą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.