Białoruś zawiesiła prace nad integracją z Rosją

Opublikowano: 06.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 547

Białoruś nie widzi powodu, aby kontynuować współpracę z Federacją Rosyjską nad mapami drogowymi mającymi na celu pogłębienie integracji, dopóki nie zostanie rozwiązana kwestia dostaw ropy naftowej do kraju – powiedział w czwartek białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej.

„Rozwiążmy problem z dostawami ropy naftowej, a potem będziemy myśleć dalej. Aktualnie nie pracuje grupa robocza (ds. integracji – red.) i nie ma sensu zajmować się mapami drogowymi, dopóki nie zostanie rozwiązana ta kwestia” – podkreślił Makiej.

Mapy drogowe w zakresie pogłębienia integracji miały zostać podpisane w 20. rocznicę utworzenia Związku Białorusi i Rosji. Tworzenie map branżowych było nadzorowane przez grupę roboczą utworzoną przez rządy obu krajów. Makiej powiedział, że prace zostały przerwane. Pod koniec 2019 r. wicepremier Białorusi Dmitrij Krutoj powiedział, że kwestie dotyczące gazu, ropy i karty podatkowej nie zostały rozwiązane.

Na początku 2020 roku Moskwa i Mińsk nie uzgodniły cen ropy. Białoruskie władze oświadczyły, że prowadzą negocjacje z alternatywnymi dostawcami.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o