Białoruś wyrzuca ambasadorów Polski i UE

Opublikowano: 29.02.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 268

Mińsk wezwał do kraju swoich ambasadorów przy Unii Europejskiej i w Polsce, a także poprosił dyplomatów z Brukseli i Warszawy o opuszczenie Białorusi. – informuje RMF FM. To odpowiedź za wprowadzenie unijnych sankcji przez Unię Europejską.

Dzisiaj ministrowie ds. europejskich państw UE formalnie zatwierdzili sankcje w postaci zakazu wizowego oraz zamrożenia aktywów wobec 21 kolejnych przedstawicieli reżimu białoruskiego. Sankcje objęły 19 sędziów i 2 milicjantów.

“Decyzja Rady UE świadczy o tym, że Unia Europejska kontynuuje politykę jawnego nacisku. Niejednokrotnie na wszystkich szczeblach wyjaśnialiśmy, że polityka taka w stosunkach z Republiką Białoruś nie ma perspektyw” – napisał w oświadczeniu rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych.

“W odpowiedzi strona białoruska zabroni wjazdu na Białoruś tym osobom z Unii Europejskiej, które przyczyniły się do wprowadzenia posunięć ograniczających” – zapowiedział.

W marcu 2011 roku Mińsk ujawnił, że stworzył listę przedstawicieli UE, w tym z Polski, objętych zakazem wjazdu na Białoruś. Listy nie opublikowano; według mediów “czarna lista” stworzona przez Mińsk w odpowiedzi na sankcje unijne objęła 150 osób.

Na podstawie: RMF24.pl, PAP
Źródło: Stefczyk.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

I bardzo dobrze, Białoruś jest suwerennym państwem i ma prawo swojej suwerenności bronić. Łukaszenka nie dopuści do powtórki scenariusza libijskiego. I ani nam, ani całej (kom)unii nie wolno czyjejś suwerenności naruszać. To że tzw. klasa polityczna przes…ła naszą suwerenność, nie oznacza, że wolno nam sięgać po czyjąś.

devilan1410
Użytkownik

Jak każdy się obruszył w oficjalnych mediach, to chyba Białoruś miała poważne powody co do tego, aby wydalić z kraju te osoby.
Brawo, nie dla nacisków i manipulacji!

qazsew
Użytkownik
qazsew

Jakby się postarać to można znaleźć broń masowego rażenia, lub urządzenia do wzbogacania uranu, i mamy pretekst aby ich zaatakować i wprowadzić “demokrację”.

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@qazsew Tylko że Białoruś ma kilkakrotnie lepiej wyposażoną i liczniejszą armię niż nasza. Jedynie lotnictwo “myśliwskie” mamy nowocześniejsze.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Gdyby sąsiad sial ferment w rodzinie to czy powinien tam przychodzić jako gość ? Niestety ,naszym politykom można naświnić a i tak się tylko głupkowato uśmiechną ,totalne odmóżdżenie.