Białoruś grozi sankcjami przeciwko Ukrainie

Opublikowano: 27.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1783

Władze w Mińsku zapowiadają wprowadzenie sankcji przeciwko przedstawicielom Ukrainy wobec poparcia przez Kijów ograniczeń nałożonych na otoczenie Aleksandra Łukaszenki.

„Na wstępie przygotowaliśmy spis sankcji wobec oficjalnych przedstawicieli Ukrainy. Zobaczymy, jak będzie rozwijać się sytuacja. Nie pozostawimy bez odpowiedzi działań Ukrainy, prowadzonych przeciwko państwu białoruskiemu” – powiedział minister praw zagranicznych Białorusi, Wołodymyr Makej w wypowiedzi dla państwowej agencji informacyjnej „Bełta”.

W ocenie strony białoruskiej, dołączenie Kijowa do sankcji wobec Białorusi to kolejne „niesamodzielne działanie” strony ukraińskiej, którego nie można uznać za zdroworozsądkowe.

Ukraina zdecydowała o dołączeniu do unijnych sankcji wobec Białorusi 20 listopada 2020 roku. Jak na razie objęły one 40 przedstawicieli białoruskich władz.

Również 26 listopada 2020r. MSZ Białorusi wezwało ambasadora Ukrainy Ihora Kizima w związku z „antybiałoruskimi akcjami”, które w ostatnim czasie zostały przeprowadzone w sąsiedztwie przedstawicielstw dyplomatycznych Białorusi na Ukrainie. Strona białoruska wezwała do „zapewnienia placówkom dyplomatycznym należytego bezpieczeństwa i powstrzymania prowokacji oraz należytego reagowania”. Wspomniane demonstracje miały miejsce przed przedstawicielstwami Ukrainy w Kijowie i we Lwowie.

Na podstawie: pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.