Białoruś sprawdzi zatrzymanych Rosjan pod kątem zbrodni na Ukrainie

Opublikowano: 31.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 487

Władze Białorusi zwróciły się do Ukrainy z prośbą o sprawdzenie, czy zatrzymani obywatele federacji Rosyjskiej należący do prywatnej firmy wojskowej „Wagner” mogli popełnić przestępstwa w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.

O tej kwestii była mowa podczas spotkania p.o. ambasadora Ukrainy w Mińsku, Petra Wróblewskiego z ministrem spraw zagranicznych Białorusi, Wołodymyrem Makejem. Ponadto, Białoruś i Ukraina zdecydowały o wzmocnieniu kontroli granicznych.

Zatrzymanie 33 członków rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej „Wagner” miało miejsce 29 lipca 2020 roku w pobliżu Mińska. Zatrzymania dokonały jednostki specjalne KGB Białorusi. Według strony białoruskiej, celem przyjazdu grupy bojowników miała być destabilizacja sytuacji przed wyborami prezydenckimi na Białorusi, które odbędą się 9 sierpnia 2020 roku. Jak wynika z danych zawartych w ukraińskiej bazie danych „Mirotworec”, co najmniej 14 z nich brało udział w walkach na Donbasie.

Według strony rosyjskiej, zatrzymani podróżowali tranzytem przez Białoruś i nie mieli na celu prowadzenia żadnych działań na terytorium Białorusi.

W związku z zatrzymaniem prezydent Białorusi zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.