Białoruś sprawdzi zatrzymanych Rosjan pod kątem zbrodni na Ukrainie

Opublikowano: 31.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 472

Władze Białorusi zwróciły się do Ukrainy z prośbą o sprawdzenie, czy zatrzymani obywatele federacji Rosyjskiej należący do prywatnej firmy wojskowej „Wagner” mogli popełnić przestępstwa w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.

O tej kwestii była mowa podczas spotkania p.o. ambasadora Ukrainy w Mińsku, Petra Wróblewskiego z ministrem spraw zagranicznych Białorusi, Wołodymyrem Makejem. Ponadto, Białoruś i Ukraina zdecydowały o wzmocnieniu kontroli granicznych.

Zatrzymanie 33 członków rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej „Wagner” miało miejsce 29 lipca 2020 roku w pobliżu Mińska. Zatrzymania dokonały jednostki specjalne KGB Białorusi. Według strony białoruskiej, celem przyjazdu grupy bojowników miała być destabilizacja sytuacji przed wyborami prezydenckimi na Białorusi, które odbędą się 9 sierpnia 2020 roku. Jak wynika z danych zawartych w ukraińskiej bazie danych „Mirotworec”, co najmniej 14 z nich brało udział w walkach na Donbasie.

Według strony rosyjskiej, zatrzymani podróżowali tranzytem przez Białoruś i nie mieli na celu prowadzenia żadnych działań na terytorium Białorusi.

W związku z zatrzymaniem prezydent Białorusi zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o