Bezprzewodowa transmisja energii w pomieszczeniu

Opublikowano: 20.02.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Eksperci z Disney Research opracowali metodę, która pozwala na ładowanie urządzeń elektronicznych bez użycia przewodów oraz stacji ładowania bezprzewodowego. Naukowcy objaśniają, że technologia ta działa na podobnej zasadzie, co połączenie Wi-Fi.

Metoda była testowana w pomieszczeniu o wielkości 54 m3, które posiadało aluminiowe ściany, sufit oraz podłogę. W środku został umieszczony filar z miedzi, a naukowcy byli w stanie przeprowadzić równoczesną transmisję zasilania do wielu telefonów, wentylatorów oraz oświetlenia.

Badania wykazały możliwość przesyłania energii do małych odbiorników usytuowanych w dowolnym miejscu w pokoju, z wydajnością wahającą się między 40% a 95%. Analiza przeprowadzona przez specjalistów wykazała, że można póki co transmitować do 1900 W, co odpowiada jednoczesnemu ładowaniu 320 smartfonów.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Tylko jak z wpływem na ludzi…
Nie na co dzień trzyma się głowę w mikrofalówce.

agama
Użytkownik

smażenie mózgów

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Teraz to odkryli, teraz! Gdyby Edison razem ze swoimi kumplami z banksterki nie ukręcili łba projektowi Tesli, dziś ta “technologia” byłaby na porządku dziennym.