Bezpłatna komunikacja miejska w Bielsku Podlaskim

Opublikowano: 05.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1840

Podczas ostatniej zeszłorocznej sesji rady miasta Bielska Podlaskiego podjęto decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Pomysł ten pojawił się jeszcze w poprzedniej kadencji i miał być wprowadzony już w 2019 roku. Jednak z powodu dużego obciążenia budżetu przełożono to na rok 2020. W końcu udało się wygospodarować środki na zniesienie biletów komunikacji miejskiej. Zresztą nie chodziło wcale o wielkie pieniądze – miasto i tak co roku dokładało do komunikacji miejskiej około miliona złotych, a na biletach zarabiało niespełna 200 tys. zł. W dodatku komunikacja nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem.

Bezpłatna komunikacja ma między innymi rozładować problem korków w mieście. Radni liczą, że część kierowców przesiądzie się do darmowych autobusów.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. janpol 05.01.2020 23:04

    Po raz kolejny przypominam, że płacenie (na dodatek, nie wiadomo za co (?!!!) bo te 3,5, czy jakoś podobnie, zł to NA PEWNO nie jest opłata za przejazd) przez obywateli za coś co jest publiczne to bzdura, pseudopodatek i sposób dyscyplinowania obywatela przez państwo policyjne. Dotyczy to nie tylko komunikacji publicznej, oczywiście.

  2. agama 05.01.2020 23:05

    z podatków, więc płatna dalej

  3. janpol 06.01.2020 01:31

    To oczywiste: wszystko co publiczne jest finansowane z podatków. Tak jest zorganizowane państwo jako dobro wspólne obywateli i już!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.