Bezgotówkowa nowa normalność

Opublikowano: 02.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2257

Wiadomość z sierpnia 2020 r., ale nieznana w Polsce.

Przykład Australii to sygnał alarmowy dla nasz wszystkich. na naszych oczach „banksterski” system finansjery światowej wprowadza nas w bezgotówkowy świat, z którego na zawsze zniknie fizyczny pieniądz. Nasze wypracowane aktywa staną się tylko cyferkami na ekranie komputera, a w niedalekiej przyszłości, jeśli ludzie nie będą posłuszni władzy, po prostu wyłączą im usługi bankowe i w jednej sekundzie ludzie stracą wszystko. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ten system zawita również do polski z racji tego, że nasz kraj jest finansową kolonią przestępczych karteli finansowych.

Co najmniej 2150 terminali bankomatowych usunięto w Australii w czasie wakacji w 2020 r. „Plandemia”, której taki był właśnie cel, wywołała zamknięcie rekordowej liczby bankomatów i setek oddziałów bankowych. Australia zbliża się w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego.

Według Australian Payments Network liczba bankomatów w całym kraju jest na najniższym poziomie od 12 lat i wynosi 25 720, po usunięciu co najmniej 2150 terminali w ostatnim kwartale czerwca 2020 r. Cztery wielkie banki Australii – ANZ, Commonwealth, NAB i Westpac – również zamknęły łącznie 175 oddziałów w ciągu ostatnich 12 miesięcy (do czerwca 2020 – przypis WM).

Światowy lockdown sprawił, że 2,5 miliona Australijczyków, którzy nie korzystają z bankowości internetowej, zaczęło być niewygodnych dla banksterskiego systemu. Spośród 175 zamkniętych oddziałów, ANZ zamknął – 68, Commonwealth – 44, Westpac 36 a NAB 27. Westpac usunął 84 bankomaty, ANZ – 73 i NAB – 21, a Commonwealth Bank nie ujawnił tej liczby.

Szef działu płatności w Reserve Bank of Australia, Tony Richards, powiedział, że większość zamknięć bankomatów miała miejsce w obszarach miejskich, takich jak centra handlowe. „Ogólnie rzecz biorąc banki spodziewają się, że długoterminowy trend spadkowy w zakresie korzystania z gotówki, będzie się nasilał”, powiedział News Corp.

Anna Bligh, dyrektor naczelna Australian Banking Association, dodała: „Australijskie banki dokonały znacznych inwestycji, aby nadążyć za preferencjami bankowymi klientów, ponieważ technologia i dane odgrywają obecnie kluczową rolę w prowadzeniu dalszej działalności przez banki”.

Nie wszyscy z zadowoleniem przyjęli posunięcie banków. Ian Henschke, główny rzecznik National Seniors Australia, powiedział, że wiele osób starszych czuje się bardziej komfortowo korzystając z gotówki, obawiając się, że zostaną oszukani w Internecie.

Gotówka jest nadal prawnym środkiem płatniczym, a na naszych oczach powstaje społeczeństwo bezgotówkowe. Naciskają na to banki i rząd. I używają pandemii covidowej jako sposobu na dalsze przyspieszenie procederu, sugerując światowym biznesom akceptowanie tylko płatności zbliżeniowych.

Podsumowując – pod przykrywką COVID-19 Australia zmienia się w społeczeństwo bezgotówkowe.

Źródło oryginalne: DailyMail.co.uk
Źródło polskie: Globalna.info


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.