Bezgłowe pingwiny

Opublikowano: 04.05.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1347

Naukowcy z Australii zastanawiają się nad tym tajemniczym i niepokojącym zjawiskiem. Na plażach spotyka się bezgłowe pingwiny.

Dziesiątki bezgłowych pingwinów są podobno wyrzucane na australijskich plażach, a ponad 20 martwych osobników pojawia się na plażach Półwyspu Fleurier tylko w kwietniu.

Przedstawiono kilka teorii wyjaśniających to zjawisko, jednak ogólnie przyjmuje się, że ludzie nie są winni, ponieważ zgony zdarzają się daleko na morzu.

Zwykle jeden lub dwa osobniki miesięcznie wyrzuca się na plaże, ale już w tym miesiącu zebrano od 15 do 20 zwłok, a czasem trzy w ciągu jednego dnia. Na dostępnych fotografiach widać, że głowa zwierząt została oddzielona od tułowia w bardzo „czysty” sposób”. Jak na razie odpowiedź na pytanie, kto lub co robi to pingwinom, pozostaje całkowitą tajemnicą.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.