Bezdzietny – obywatel drugiej kategorii

Opublikowano: 29.03.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3232

Donald Tusk ogłosił, że jeśli jego partia wygra wybory, to każda matka, która po urlopie macierzyńskim wróci do pracy, otrzyma od państwa 1500 złotych miesięcznie do chwili ukończenia przez dziecko trzech lat.

Oznacza to, że jeżeli wróci ona do pracy po urlopie rodzicielskim – rok po urodzeniu dziecka – to państwo przeznaczy dla niej oprócz zasiłku macierzyńskiego, becikowego i „500+” dodatkowo 36 tysięcy złotych tak zwanego „babciowego”.

To tak, jakby „500+” zwiększyć o jedną trzecią.

Wprawdzie dostaną je jedynie te matki, które będą pracować, ale połowa z nich i tak pracuje. Oznacza to, że owo świadczenie może pochłonąć praktycznie wszystkie wpływy z podatków i danin płaconych przez pracodawców od zatrudnienia tych matek, które zostaną nim zachęcone do pracy (zakładając, że przeciętne wynagrodzenie kobiet jest o 5% niższe od wynagrodzenia mężczyzn, podatki i daniny płacone od przeciętnego wynagrodzenia kobiety zatrudnionej na umowę o pracę to ok. 3000 zł miesięcznie). Może nawet więcej – wszak więcej zarabia się przeważnie w późniejszym wieku, gdy nie rodzi się już dzieci, a poza tym część ludzi jest zatrudnianych na umowach cywilnoprawnych, od których płaci się państwu mniej.

Poza tym nie jest to tak, że jeśli dzięki „babciowemu” np. sto tysięcy matek więcej wróci szybciej do pracy po urlopie macierzyńskim, to liczba pracujących zwiększy się o te sto tysięcy. Część z tych miejsc pracy zostanie „zabrana” innym ludziom, którzy w przeciwnym razie by je zajęli.

Bezdzietni w jeszcze większym stopniu będą ponosić koszty utrzymania państwa, za to będą mieli trudniej znaleźć pracę.

Jako osoba bezdzietna czuję się coraz bardziej obywatelem drugiej kategorii. Państwo, przymusowo finansowane z podatków wszystkich, przeznacza coraz więcej świadczeń wyłącznie dla osób z dziećmi, a partie obiecują tej grupie wprowadzenie kolejnych.

500+, kosiniakowe, becikowe, bon turystyczny, dopłaty do kredytów mieszkaniowych, a teraz być może proponowane przez lidera Platformy Obywatelskiej babciowe.
Bezdzietnym nikt nic nie obiecuje.

Nie chcesz lub nie możesz mieć dzieci? Masz płacić na wychowanie cudzych.

Autorstwo: Jacek Sierpiński
Źródło: Sierp.Libertarianizm.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 29.03.2023 11:27

  Pan JAcek kompletnie nie rozumie czym jest zarządzanie państwem i system demokratyczny. Inna sprawa że zamiast zabierać wszystkim i dawać większości – lepiej jest poprostu nie okradać opłatami i podatka, daninami obywateli. W Chinach dla obywatela są symboliczne podatki, symboliczny social a przyrost naturalny jest mocno dodatni. Jest co prawda np instytucja babci – państwo, jeśli obywatel chce, zapewnia raz/dwa razy w tygodniu opiekunkę by np rodzice odpoczęli – to wiem od kolegi co wyjechał do Chin – doktor fizyki z Politechniki Warszawskiej.

  Panie Jacku – jakie wnioski z tego płyną?

 2. replikant3d 29.03.2023 19:56

  Stanlley, nie ma przeszkód. Jedź do tych ,,wspaniałych,, Chin. Jak poczujesz czym jest permanetna kontrola i system kredytu społecznego, szybciutko tu wrócisz…Wystarczy jeden wpis nieprzychylny ichniejszej władzy i wyłączają ci dostęp do wszystkiego.,,Fajna,, sprawa..ale tylko dla masochistów..,,Złota klatka,, mi się nie uśmiecha.

 3. kufel10 29.03.2023 20:36

  Jacek – to strzel sobie bobasa i spłać kredyt społeczny który masz. Znam takich cwaniaczków, kredyciarze “strzelający” zdjęcia na instagrama, jeżdżący na wakacje za pożyczkę, golibroda za 300, cycki na raty, auto za pożyczkę, pożyczka na 30 lat na mieszkanie na które ich nie stać i teraz zakładają sprawy w sądzie bankowi – bo nie wiedzieli kiedy podpisywali umowę co to jest wibor. Hollywood wyprał mózgi ciemnej masie, potomkom robotników i mentalnej kasty poddańczej, dziś czytam że próbują DEFINIOWAĆ co to jest klasa średnia, sądząc że mając wszystko POŻYCZONE do niej należą 😉 Otóż nie, to niewolnicy, do tego głupi i roszczeniowi. Podejmij się trudów wychowania i nachapaj się tych 500+, nie pajacuj.

 4. sanchop 29.03.2023 23:45

  Nie ma problemu, moim dzieciom płacić nikt nie musi, ale przekażę im w wieku 20 lat jak sam dożyję, żeby czasem obcych starych, samotnych i przez to zgorzkniałych ludzi nie doglądali 🤣

  Dodam jedynie, że Tusk wygaduje głupoty aby pompować konfederacje, wszędzie ten Mentzen, tak jak wcześniej antysystemowy Kukiz i Palikot, znowu 20 procent głosów się zmarnuje, wydaje mi się, że Polacy znowu się nabiorą jak my na Korwina 20 lat temu..

 5. Stanlley 30.03.2023 08:27

  @replikant3d żyjesz mitami. Ja tylko piszę jak jest… Po za tym ja piszę o nie okradaniu obywateli i prawie braku socjalu – a Ty odrazu z czym innym wyskakujesz a na dodatek powielasz jakieś mity. Kontrolę to masz tu – więzienie za wpis na FB za rzekoma pochwalanie wojny na UA, a Mentzen też pochwala wojne na UA i jest tych równiejszych – jemu wolno.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.