Bez szczepionki nie dostaniesz pracy

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1345

Firma hydrauliczna działająca w Londynie chce wprowadzić zmiany w umowach o pracę, w których znalazłby się wymóg dla nowych pracowników dotyczący „zaszczepienia się” przeciwko Covid-19. Właściciel firmy twierdzi, że obecni pracownicy nie zostaną zwolnieni, jeśli odmówią „zaszczepienia się”.

Zatrudniająca ponad 400 pracowników firma hydrauliczna Pimlico Plumbers działająca w Londynie jest obecnie na etapie rozmów z prawnikami dotyczących zapisu w umowach dla nowych pracowników, w których obowiązkowym wymogiem ma być „zaszczepienie się” przeciwko Covid-19.

Kontrowersyjna decyzja brytyjskiej firmy zatrudniającej hydraulików budzi poważne zastrzeżenia i obawy. Jak się okazuje, Pimlico Plumbers chce także zmodyfikować obecne umowy z pracownikami, jednak założyciel firmy Charlie Mullins zastrzega, że nikt nie zostanie zmuszony do „zaszczepienia się” ani nie zostanie zwolniony, gdy tego odmówi. „Nie mamy zamiaru zmuszać nikogo, jednak jestem na 99 proc. pewien, że nasi pracownicy skorzystają z tej możliwości. Kto o zdrowych zmysłach odmówi szczepionki, która może uratować ci życie?” – stwierdził Mullins.

Na pytanie o to, czy nie widzi sprzeczności w zapisie w umowach dotyczącym obowiązku „zaszczepienia się” i twierdzeniem, że nikt nie zostanie do tego przymuszony, szef firmy hydraulicznej stwierdził: „Nie ma w tym sprzeczności, gdyż jest to zachęta dla ludzi i rada dla nich… Jestem szczęśliwy, gdy mogę płacić każdemu, kto dla nas pracuje, za to, aby został zaszczepiony” – dodał Mullins i podkreślił, że „szczepienia” mogą odbywać się w czasie godzin pracy.

Mullins zakłada także, że w ciągu najbliższych miesięcy, będzie można „szczepić się” na COVID-19 prywatnie i że wkrótce wydawanie dowodu na to, że ktoś się „zaszczepił”, także będzie normą.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

“Kto o zdrowych zmysłach odmówi szczepionki…”
Właśnie ten kto o tych zdrowych zmysłach jest.

polach
Użytkownik
polach

“Kto o zdrowych zmysłach odmówi szczepionki…”
Wiele milionów świadomych ludzi których rzesza rośnie …

Grzechu
Użytkownik
Grzechu

Przecież to nic nowego jak robiłem na śmieciarce to pani z bhp też wymagała szczepień i byłem jako jedyny pracownik który nie był szczepiony groziła ze mnie zwolnią a jak poszedłem do dyrekcji z własnej inicjatywy to wyszło że nie ma obowiązku babka z bhp sobie dorabiała. Co prawda nie było jeszcze wtedy świrusa