Bez gotówki, czyli w Matrixie?

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 490

Płatności bezgotówkowe to od wielu lat stały element naszego funkcjonowania we współczesnym świecie. Zwłaszcza ostatnie lata, gdy gotówka miała ze względów sanitarnych być „zabójcza”, przyniosły popularyzację płatności bezgotówkowych. Jednak to nie tylko zarazki na banknotach przynoszą spadek ilości transakcji dokonywanych w tradycyjny sposób. Przede wszystkim sternicy naszej obecnej rzeczywistości konsekwentnie dążą do popularyzowania płatności bezgotówkowych, gdzie każdy przepływ pieniędzy jest odnotowywany, a każdego „nieprawomyślnego” można natychmiast odciąć od środków płatniczych. Finansowa inwigilacja społeczeństw wzrasta: najpierw pod pozorem walki z terroryzmem, a potem pod wieloma innymi pretekstami. Konsekwentne obniżanie pułapu transakcji, które można dokonać gotówką powoduje, że być może już za kilka lat nawet za przysłowiową gazetę (o ile takowe jeszcze będą się ukazywać) trzeba będzie płacić kartą. Czy chodzi tylko o naszą wygodę i zyski sektora bankowego? Wielu społeczników coraz głośniej wskazuje na zagrożenia związane z eliminacją gotówki z obiegu. O tym komu zależy na bezgotówkowym świecie, zagrożeniach czyhających na ludzi w takiej utopii oraz o sposobach obrony przed dyktatem globalistów, a także o Dniu Płacenia Gotówką opowie w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?” Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.