Berlusconi odchodzi

Opublikowano: 09.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 991

Premier Włoch Silvio Berlusconi poinformował prezydenta kraju – Giorgio Napolitano, że rezygnuje ze sprawowania urzędu.

Decyzja została podjęta 8 listopada przed godziną 20.00. Była następstwem głosowania nad budżetem, w którym wprawdzie plan finansów, w tym program oszczędnościowy, został przyjęty, jednak zaledwie 308 głosami, co nie gwarantuje większości w 630-mandatowej izbie. W głosowaniu 321 posłów i posłanek, głównie opozycji, lecz także koalicji rządzącej, wstrzymało się od głosu.

Rynki finansowe na wiadomość o rezygnacji Berlusconiego zareagowały wzrostami cen akcji; umocniło się także euro. Komentatorzy podkreślają, że nie ma jednak oczywistego następcy na stanowisku premiera.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. khonsu 09.11.2011 15:55

    OMG! który to już raz, Berlusconi jest jak jojo, od 1994r. na przemian zostaje premierem i albo go odwołują albo sam rezygnuje, w górę i w duł, w górę i w dół…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.