Belgowie krytycznie o imigracji

Opublikowano: 01.11.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 988

Wyraźna większość Belgów uważa, że różne aspekty migracji mają negatywne konsekwencje dla całości ich społeczeństwa. 60 proc. respondentów stwierdziło, że migranci kosztują ich więcej niż sami zarabiają.

Belgijska firma Randstad Group Belgium przeprowadziła sondę, w której wzięło udział 3 tys. osób. Aż 60 proc. respondentów stwierdziło, że migranci kosztują ich więcej niż sami zarabiają. Tylko 18 proc. ankietowanych stwierdziło, że migracja ma pozytywny wpływ na ich kraj i gospodarkę. Z kolei 64 proc. uważa, że migracja obniżyła jakość edukacji w ich kraju; 58 proc. mówi o pogorszeniu się sytuacji bezpieczeństwa.

Podobne wyniki stwierdzono w pytaniu o stosunek do migracji w kontekście zabezpieczenia socjalnego. Tutaj również 61 proc. ankietowanych, że kraje które nie przyjmują z powrotem swoich obywateli powinni dostać jakąś karę. Z kolei 23 proc. respondentów stwierdziło, że nie powinno być limitu osób ubiegających się o azyl. Natomiast 43 proc. zaś postuluje zniesienie belgijskiego systemu azylowego, ponieważ uniemożliwia on deportowanie osób ubiegających się o azyl, których wnioski zostały odrzucone.

Większość Belgów pozytywnie ocenia migrację zarobkową. 60 proc. respondentów nie ma nic przeciwko osobom, które przyjeżdżają do Belgii, żeby pracować.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: PCh24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.