Belgijski sąd uznał „przepustki covidowe” za niezgodne z prawem

Opublikowano: 04.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1781

Sąd w belgijskiej Walonii orzekł, że korzystanie z przepustki covidowej jest nielegalne i narzucił lokalnym władzom dzienną grzywnę w wysokości 5000 euro do czasu wycofania jej z użytku. Urzędnicy, by uratować twarz i uprawomocnić nielegalne łamanie praw obywatelskich, są gotowi podjąć batalię sądową.

Według wyrokiem przepisy, nakazujące każdemu okazanie paszportu szczepionkowego przed wejściem do kawiarni, restauracji, siłowni i obiektów kulturalnych, ograniczały wolności jednostki w sposób nieproporcjonalny, który nie służy realizowanemu przez nich celowi. Wyrok to skutek postępowania wszczętego przez organizację non-profit o nazwie „Notre bon droit” („Nasze dobre prawo”).

Według belgijskiej gazety „Le Soir”, przedstawiciele rządu walońskiego nie pojawili się nawet na rozprawie sądowej, do której doszło 16 listopada. Urzędnicy tłumaczyli swoją absencję długim weekendem listopadowym. Rząd Walonii zareagował na decyzję sądu stwierdzając, że „nie unieważnia walońskiego dekretu. CST nadal obowiązuje w Walonii”. Dodano przy tym, że złożono odwołanie od tej decyzji.

Na podstawie: AA.com.tr
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.