Będzie wyższa pensja minimalna

Opublikowano: 13.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1637

Rząd zmienił decyzje dotyczące wynagrodzeń pracowników. Od stycznia 2023 r. płaca minimalna wzrośnie do 3450 zł brutto. Od lipca przez podwyżkę wynagrodzenie wyniesie 3500 zł. Zgodnie z ustawą o płacy minimalnej rząd ma czas do 15 września na ogłoszenie jej stawek na przyszły rok. Tym razem podwyżka ma mieć dwa etapy, bo – w obliczu wysokiej inflacji – wymaga tego prawo.

Jak donoszą media, rząd zajmie się tematem podwyżki płacy minimalnej na wtorkowym posiedzeniu. Propozycję ma ogłosić minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
4 tysiące w 2024?

Od 2023 r. najniższa pensja etatowa powinna wzrosnąć do 3450 zł, a od lipca 3500 zł. Podwyżka byłaby wówczas dużym krokiem w kierunku minimalnej pensji zapowiedzianej przez Jarosława Kaczyńskiego w 2019 r., na poziomie 4 tys. zł w 2024 r. Wtedy padła również zapowiedź „wypłaty dwóch trzynastek emerytom oraz podwyższenia do europejskiego poziomu unijnych dopłat do hektara”.

Co ciekawe, stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w czerwcu bieżącego roku 4,9%. To najniższy wynik od 32 lat.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rzbogdan 13.09.2022 11:34

    Inflacja to ukryty podatek, dlatego rządy będą starały się ją jak najdłużej ja utrzymywać, chyba że zbliżają się wybory, to może motłochowi trzeba coś podrzucić. Najbardzej odrzuca mnie od władzy ta pogarda rzadzacych do zwykłych ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.