Będzie wniosek o ukaranie Krystyny Pawłowicz

Opublikowano: 26.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2189

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że złoży skargę na byłą posłankę PiS, wybraną na sędzię Trybunału Konstytucyjnego (TK). Według działaczy Krystyna Pawłowicz pogwałciła kodeks etyczny TK swoim wpisem na „Twitterze”.

Krystyna Pawłowicz postanowiła w swoim, dobrze znanym stylu odpowiedzieć Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Polityczka Platformy Obywatelskiej skrytykowała prezydenta Dudę za łamanie Konstytucji i stwierdziła, że „wstyd to pojęcie obce” tej prezydenturze. Na to stwierdzenie Pawłowicz odpowiedziała następująco: „Wstydem, proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”… Litość” (pisownia oryginalna).

Była posłanka partii rządzącej według kodeksu etycznego TK nie powinna była komentować bieżącego życia politycznego ani wypowiedzi innych polityków i posłów.

Co dokładnie mówi na ten temat kodeks TK? Oto dwa stosowne paragrafy, na które powołują się pracownicy Ośrodka:

„§ 16.3. Sędzia nie uczestniczy w debacie publicznej dotyczącej spraw politycznych ani nie angażuje się w działania partii politycznych i ruchów społecznych zajmujących się bieżącą polityką”.

„§ 16.4. Sędzia Trybunału powstrzymuje się od wypowiedzi, które mogą podważać status, autorytet i integralność Trybunału”.

Dlatego też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że złoży skargę na Krystynę Pawłowicz, zwłaszcza, że w tej sprawie Prawo i Sprawiedliwość nie zabrało głosu.

Krystyna Pawłowicz znana jest z wypowiedzi, które delikatnie mówiąc, nie przyniosły splendoru ani jej samej, ani jej partii. Niektóre media, tak jak „Super Express”, pokusiły się nawet o zestawienie jej najmocniejszych wpisów z mediów społecznościowych.

W „Top 10” znalazły się między innymi słowa o Donaldzie Tusku („Haratający w gałę leń śmierdzący”), o Annie Grodzkiej („W jednej audycji w radiu byliśmy razem i on mi udowadniał, że jest, że kobietą się czuje (…) No, jaka pani? No, twarz boksera”), o Krystynie Jandzie („Ona głównie na ulicy, a nie na scenie wyraża głos kobiet. Pani Janda jest głosem ulicznic, które na manifestacjach pokazują narządy rodne kobiet i bluzgają jak najgorzej zapijaczeni faceci spod budki”), o Kamili Gasiuk-Pihowicz („myszka agresorka”) a także o homoseksualistach („Poseł M.Rosa z .N złożyła w Sejmie proj.ust o zw.partnerskich. Mówi:„mamy prawo kochać i tworzyć rodziny” Ale,do odbytu,to nie kochanie,a choroba,pani poseł. Zaś „rodzina” ma rodzić dzieci,a „współżycia” w tych waszych „związkach” przecież nie ma”).

Wszystkie cytaty przytoczone naturalnie z oryginalną pisownią. Krystyna Pawłowicz bowiem nie lubi kłaniać się zasadom interpunkcji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.