Będzie państwowa kontrola cen paliw w Niemczech

Opublikowano: 04.05.2012 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Rząd Niemiec postanowił wprowadzić państwową kontrolę cen paliw. 2 maja ministrowie powołali nowy urząd, którego zadaniem będzie monitorowanie polityki cenowej koncernów paliwowych. W minionych tygodniach ceny paliw osiągały wielokrotnie rekordowy poziom.

Właściciele 14700 stacji benzynowych będą zobowiązani do szczegółowego informowania urzędu o każdej zmianie cen. Muszą też przekazywać na bieżąco dane o miejscu, cenie i ilości zakupu paliwa przeznaczonego do sprzedaży detalicznej. W ten sposób rząd chce ograniczyć nadużycia przy ustalaniu cen. Koncerny paliwowe były przeciwne powstaniu nowych regulacji, ale rząd nie ugiął się przed ich naciskami.

Dzięki informacjom o cenach zakupu i sprzedaży paliwa urząd antymonopolowy ma szybciej wykrywać przypadki łamania przepisów. Skuteczniejsza kontrola koncernów ma również poprawić pozycję mniejszych firm.

Do zadań nowego urzędu będzie też należeć kontrola cen energii elektrycznej i gazu.

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o