Będzie kara śmierci za zabójstwo dziennikarza?

Opublikowano: 04.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1770

W czwartek sąd Arabii Saudyjskiej zaczął rozpatrywać sprawę 11 podejrzanych o morderstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, prokuratura domaga się kary śmierci dla pięciu z nich – głosi oświadczenie prokuratora generalnego kraju, przekazane przez saudyjską agencję informacyjną SPA.

Dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi zaginął zaraz po tym, jak 2 października 2018 roku wszedł do Konsulatu Generalnego Arabii Saudyjskiej w Stambule. Saudyjskie władze dopiero po dwóch tygodniach przyznały, że został zabity w wyniku kłótni i zatrzymały w tej sprawie 11 osób. Turecka policja do tej pory nie odnalazła ciała zmarłego dziennikarza.

„Pierwsze posiedzenie sądu karnego odbyło się w Rijadzie w sprawie 11 oskarżonych o zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego. Rozprawa toczyła się w obecności adwokatów. Prokuratura Generalna domaga się zastosowania wobec zatrzymanych prawa karnego szariatu, żądając dla pięciu z nich kary śmierci za udział w zabójstwie” – głosi oświadczenie prokuratora generalnego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.