Będzie jedna lista wyborcza opozycji do Senatu

Opublikowano: 01.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1470

Opozycja podpisała porozumienie ws. wspólnych list wyborczych. Jak na razie pakt dotyczy senatu, gdzie opozycja ma większość.

Opozycja wystawi wspólnych kandydatów do wyborów w Senacie. Porozumienie zawarły KO, Nowa Lewica, PSL, Polska 2050 i samorządowcy. „Pakt senacki to zobowiązanie wszystkich partii opozycyjnych. My wiemy, jaka jest waga tych wyborów. Wiemy, jak wiele zależy od tego, żebyśmy byli razem i żebyśmy wygrali” – wyjaśnił sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.

Polityk podkreśla, że jego ugrupowanie jest otwarte na inne środowiska, które ma być jego zdaniem jedynym gwarantem na odniesienie sukcesu w najbliższych wyborach parlamentarnych. „PO zdaje sobie sprawę, że tylko bycie razem w tych wyborach gwarantuje sukces” – powiedział Marcin Kierwiński.

Jak dodał, pakt senacki jest narzędziem, które ma umożliwić zwycięstwo wyborcze w Senacie. „Senat był i jest ostoją demokracji, jeśli chodzi o stanowienie prawa. Mamy nadzieję, że ten wynik partii opozycyjnych będzie powtórzony” – dodał polityk. Jego zdaniem w ostatnich latach to właśnie izba wyższa Parlamentu była tzw. ostoją normalności. Negocjacje na temat konkretnych kandydatów cały czas jednak trwają.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, 300Polityka.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.